Partnerzy serwisu:
Pasażer

Sypialne pojechały do Lourdes, wykonawca nie dostarczył zastępstwa

Dalej Wstecz
Data publikacji:
12-05-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Łącznie trzynaście wagonów sypialnych przebywa obecnie we francuskim Lourdes, w związku z czym PKP Intercity wycofało możliwość kupna biletów z miejscami do leżenia w czterech pociągach TLK. Jak tłumaczy przewoźnik, gdy podpisywano umowę na przewóz wagonów miało wystarczyć, ale jeden z wykonawców nie wywiązał się z umowy.

PKP Intercity poinformowało, że do połowy przyszłego tygodnia nie będzie możliwości zakupu biletów w kuszetkach lub wagonach sypialnych dla czterech pociągów TLK: Karpaty, Uznam, Pogoria i Sudety. To zaskoczyło pasażerów –szczególnie w kontekście opublikowanej przez przewoźnika w środę informacji o wyruszeniu do francuskiego Lourdes pociągu specjalnego z pielgrzymami. Składa się on z 13 wagonów sypialnych oraz jednego wagonu konferencyjnego.

PKP Intercity zapewnia, że zrobiło wszystko, żeby pielgrzymka nie odbiła się negatywnie na pasażerach pociągów krajowych. – Rozmowy z podmiotem zamawiającym pociąg do Lourdes trwały już od zeszłego roku. W grudniu wysłaliśmy ofertę organizatorowi przejazdu i musieliśmy zabezpieczyć odpowiednią liczbę wagonów sypialnych na maj. W międzyczasie mieliśmy otrzymać wagony sypialne od firmy Wagon Opole – zapewnia Anna Zakrzewska z biura prasowego PKP Intercity. 

Wykonawca nie dostarczył wagonów

– Niestety dostawca nie wywiązał się z umowy – 21 wagonów nie zostało dostarczonych w terminach wyznaczonych zgodnie z umową – tłumaczy przedstawicielka przewoźnika. Dlatego po analizie prognozowanej frekwencji wyłączono wagony sypialne z wymienionych składów TLK. – Było to konieczne, abyśmy mogli wywiązać się z umowy na przygotowanie składu do Lourdes w związku II Archidiecezjalną Pielgrzymką Chorych, Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin – dodaje. O problemach z kuszetkami w sezonie urlopowym "Rynek Kolejowy" informował natomiast już w marcu

Jak wyjaśnia przedstawicielka przewoźnika, pociąg, który w poniedziałek wyjechał do Lourdes, w związku z II Archidiecezjalną Pielgrzymką Chorych, Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin, został wynajęty na zasadach komercyjnych. Organizatorami było biuro podróży PL Travel współpracujące z Archidiecezją Katowicką. Pociągiem podróżują m.in. osoby chore, niepełnosprawne oraz starsze, które pojechały do sanktuarium w Lourdes, by pomodlić się o zdrowie. W całym pociągu do dyspozycji podróżnych jest 360 miejsc.

Przejedzie 5 tysięcy kilometrów

Specjalny pociąg odjechał 8 maja 2017 roku z dworca w Katowicach przed godziną 21:00. Na miejsce w Lourdes dojechał 10 maja około południa. W drugą stronę skład wyruszy 14 maja o 19:00, by w Polsce do stolicy Śląska dojechać 16 maja po godzinie 9:00 rano. Pociąg pokona w jedną stronę ok. 2,5 tys. kilometrów. – Wartość umowy objęta jest tajemnicą handlową. Podczas postoju we Francji skład będzie przygotowywany do trasy powrotnej (m.in. odfekalnianie, wodowanie, sprzątanie, zmiana pościeli) – informuje Zakrzewska.

PKP Intercity przypomina, że nie po raz pierwszy pomaga w uruchomieniu pociągu do francuskiego sanktuarium w Lourdes. – Dwa lata temu składem podróżowało ponad 400 osób – podaje przedstawicielka PKP Intercity.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5