Partnerzy serwisu:
Pasażer

Świętokrzyskie: Wszystkie pociągi do Końskich wrócą w tym tygodniu

Dalej Wstecz
Data publikacji:
05-02-2024
Ostatnia modyfikacja:
05-02-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RK

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Świętokrzyskie: Wszystkie pociągi do Końskich wrócą w tym tygodniu
fot. Łukasz Bryłowski/PKP PLKStacja Skarżysko-Kamienna
Władze województwa świętokrzyskiego zapowiadają, że jeszcze w tym tygodniu powinny zakończyć się problemy podróżujących na trasie ze Skarżyska-Kamiennej do Końskich i Opoczna. Z naprawy powinien wrócić bowiem przynajmniej jeden pojazd spalinowy Polregio. Konieczność wycofania z ruchu dwóch jednostek jednocześnie ma być przy tym nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o braku wystarczającej liczby pojazdów spalinowych w województwie świętokrzyskim. Tamtejszy zakład Polregio zastąpił część pociągów wyjeżdżających ze Skarżyska-Kamiennej do Końskich i Opoczna autobusami. Przewoźnik początkowo nie wskazał choćby orientacyjnego terminu wznowienia obsługi pociągami, później wskazał, że naprawa jednostki, która uległa awarii, dobiega końca.

Utrudnienia zakończą się po ok. trzech tygodniach

Teraz więcej konkretów przedstawił organizator komunikacji, samorząd regionalny. – Operator finalizuje naprawę pojazdu spalinowego i do końca tygodnia zamierza wznowić kursowanie pociągów – zapowiada Monika Michalska z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Podkreśla też, że autobusami zastąpiono nie wszystkie, a połowę kursów realizowanych na trasie do Końskich.

– Połączenia ŁKA są nadal realizowane taborem kolejowym w relacjach wynikających z rozkładu jazdy pociągów – zaznacza nasza rozmówczyni. Dodaje też, że problemy Polregio wyniknęły z wystąpienia usterki jednego z pojazdów w czasie, w którym drugi z eksploatowanych w Świętokrzyskiem szynobusów przechodzi naprawę rewizyjną (przegląd o charakterze planowym). Przypomina także, że kursowanie dwóch operatorów na jednej trasie wynika z porozumienia, jakie zawarli ze sobą marszałkowie z Łodzi i z Kielc, którzy wspólnie zamawiają kursy na trasie Łódź – Tomaszów Mazowiecki – Opoczno – Końskie – Skarżysko-Kamienna.

Region gwarantuje ciągłość obsługi, choćby autobusem

UMWŚ zaznacza poza tym, że w przypadku braku możliwości uruchomienia pociągów wprowadzenie autobusowej komunikacji zastępczej jest wymogiem postawionym operatorowi (Polregio) w umowie o świadczenie usług publicznych. – Celem jest zminimalizowanie utrudnień dla podróżnych – tłumaczy przedstawicielka świętokrzyskiego marszałka. Wobec istotnego wydłużenia czasu podróży trudno jednak mówić o niewielkiej skali niedogodności.

Połączenia na odcinku Opoczno – Końskie – Skarżysko-Kamienna zostały wznowione po 12-letniej przerwie w grudniu 2021 r. Rok później obsługę części kursów przejęła Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Polregio wykorzystuje na linii nr 25 własny tabor spalinowy, a ŁKA – hybrydowe jednostki Impuls.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zbigniew Szafrański w radzie nadzorczej CPK

Prawo i polityka

Zbigniew Szafrański w radzie nadzorczej CPK

Redakcja/inf. pras. 05 lutego 2024

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zbigniew Szafrański w radzie nadzorczej CPK

Prawo i polityka

Zbigniew Szafrański w radzie nadzorczej CPK

Redakcja/inf. pras. 05 lutego 2024

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5