Partnerzy serwisu:
Pasażer

Świętokrzyskie uruchomi całoroczne pociągi do Sandomierza

Dalej Wstecz
Data publikacji:
02-07-2024
Ostatnia modyfikacja:
02-07-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Świętokrzyskie uruchomi całoroczne pociągi do Sandomierza
Fot. UMWŚ (zdjęcie ilustracyjne)Świętokrzyski Impuls
Po zakończeniu modernizacji linii kolejowej nr 25 w rejonie Sandomierza władze wojewódzkie przywrócą całoroczne regionalne połączenie kolejowe do tego miasta. Od latoferta jest tam bardzo skromna i opiera się niemal wyłącznie na pociągach dalekobieżnych. Część planowanych kursów pojedzie w bezpośredniej relacji do i z Kielc.

Trwa mocno opóźniona modernizacja linii kolejowej nr 25 w rejonie Sandomierza. W czerwcu PKP PLK zapowiedziały, że inwestycji nie uda się zakończyć w tym roku, ale do grudnia sfinalizowane mają zostać roboty zasadnicze. Nie znamy wciąż konkretnej daty przywrócenia ruchu (aktualnie jest on wstrzymany na odcinku Ostrowiec Świętokrzyski – Sandomierz), ale wiemy już, że po jego wznowieniu oferta dla podróżnych ulegnie istotnej poprawie.

Cztery pary kursów, w tym jedna do Kielc

Od wielu lat połączeń obsługujących Sandomierz jest bardzo niewiele. W ostatnim czasie PKP Intercity uruchamiało tam dwie pary kursów relacji Warszawa – Przemyśl (teraz są one zastępowane autobusami), a samorząd wojewódzki finansował przewozy kolejowe wyłącznie w letnie weekendy. W tym roku nie są one realizowane w ogóle z uwagi na nieprzejezdność linii. Po zakończeniu prac PKP Polskich Linii Kolejowych urząd marszałkowski będzie natomiast utrzymywać połączenia całoroczne.

– W przypadku zakończenia prac modernizacyjnych na linii kolejowej nr 25 na odcinku Ostrowiec Świętokrzyski – Sandomierz planujemy uruchomienie czterech par stałych połączeń regionalnych kursujących do Sandomierza – zapowiada Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Raz dziennie możliwy ma być bezpośredni dojazd do i z Kielc. W pozostałych przypadkach należy spodziewać się konieczności przesiadki w Skarżysku-Kamiennej. Należy przy tym zauważyć, że liczba połączeń pozostanie stosunkowo niewielka w porównaniu do oferty przewoźników autobusowych (np. siedem bezpośrednich kursów z Kielc do Sandomierza dziennie)
i do nakładów inwestycyjnych związanych z modernizacją linii kolejowej (ok. 677 mln zł netto).

Oferta w Ostrowcu i Końskich bez większych zmian

– Liczba połączeń kursujących na odcinku Skarżysko-Kamienna – Ostrowiec Świętokrzyski zostanie natomiast utrzymana na obecnym poziomie – informują służby prasowe marszałka. Należy zatem spodziewać się, że w kolejnej edycji rocznego rozkładu jazdy miasta połączy ok. 12 par kursów. Czas przejazdu wynosi w tym przypadku 47 – 48 minut.

Województwo świętokrzyskie utrzymuje przewozy także na dalszym odcinku linii nr 25 – ze Skarżyska-Kamiennej do Końskich, a także do Opoczna i Tomaszowa Mazowieckiego w województwie łódzkim. Również w przypadku tej relacji nie należy spodziewać się uruchamiania dodatkowych połączeń. – Organizator publicznego transportu zbiorowego na terenie województwa świętokrzyskiego nie planuje zmian w dotychczasowej ofercie przewozów kolejowych – usłyszeliśmy w UMWŚ.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5