NUMER 12/2022
NUMER 12/2022
Temat numeru:
Polska-Ukraina
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Struzik: Mazowszu potrzeba miliardów

| Newseria 01.10.2014 114

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2014-10-01 11:27:30 Autor: Pendolinek
---.97.198.177
No i jeszcze czego Panie Małorolny?
Nie zaspokoił pan własnych fanaberii?
Może jakieś dotacje do jabłek?
2014-10-01 11:52:05 Autor: 1841
---.158.221.29
Ja też potrzeby inwestycyjne na miliardy złotych, ale podatków nasze państwo nie chce mi obniżyć.
2014-10-01 12:06:21 Autor: et21
---.dynamic.gprs.plus.pl
No i słusznie. Niech regiony zapewniają rozród, edukację, opiekę medyczną, dzieci i na starość, a słoiki niech zap*** na Warsiafkę. I niech jeszcze od mamusi ze wsi jajka bio przywiozą. Jeszcze kilkadziesiąt lat takich dysproporcji to się secesji Polska dorobi.
2014-10-01 13:35:20 Autor: amigo.ze.szwecji
---.opera-mini.net
Każdego szkoda.
2014-10-01 13:38:45 Autor: JFK
---.153.102.250
Każdy powinien nauczyć się żyć za swoje, samorządy też.
2014-10-01 17:54:21 Autor: mimi
---.dynamic.chello.pl
rozwiazanie jest proste - wylaczyc z mazowieckiego wojewodztwo miejskie warszawskie - i niech ono placi stosowne janosikowe -a reszta mazowsza -ta poza granicami wawy... to niestety jedne z najbiedniejszych rejonow polski;/
2014-10-01 18:00:02 Autor: AntyStruzik
---.dynamic.chello.pl
Hipokryto Struziku!

Komu są potrzebne miliardy? Mazowszu, czy Warszawie?

Gdy trzeba kasy dla Mazowsza to krzyczysz, że nie ma pieniędzy, bo płacimy Janosikowe, ale gdy kasa jest, to ją dajesz warszafce i okolicom, a reszta figa z makiem.
2014-10-01 18:22:05 Autor: Ziuta
---.static.ip.netia.com.pl
W odpowiedzi na post mimi:
"rozwiazanie jest proste - wylaczyc z mazowieckiego wojewodztwo miejskie warszawskie - i niech ono placi stosowne janosikowe -a reszta mazowsza -ta poza granicami wawy... to niestety jedne z najbiedniejszych rejonow polski;/"
Jestem za, tyle że jeśli Warszawę odłączymy od woj Mazowieckiego, to jestem za tym by ograniczyć możliwość podejmowania pracy dla osób z po za nowego woj Warszawskiego.
Każdy słoik chcący pracować i zarabiać w Warszawie powinien obowiązkowo rozliczać się z podatku w miejscu pracy.
Co więcej nowe woj Warszawskie powinno się wypiąć na utrzymywanie Kolei Mazowieckich. PKS i inne busy z kategorycznym zakazem wjazdu do centrum po za PKS-mi dalekobieżnymi. Niech słoiki się przesiadają do komunikacji miejskiej i niech płacą za jej utrzymanie. I wtedy Warszawa może płacić Janosikowe.
2014-10-01 19:43:26 Autor: WR
---.static.ip.netia.com.pl
Należy poważnie rozważyć powrót do 49 województw. Ten podział pokaże, które obszary są rzeczywiście biedne, a które są na tyle bogate aby płacić janosikowe. Jedno wielkie województwo mazowieckie nie sprawdziło się, gdyż Warszawa zafałszowuje statystyki. BTW co ma wspólnego Płock z Radomiem, a te z Siedlcami i vice versa. Podobnie rzecz się ma w Wielkopolsce, gdzie złodziejski Poznań okrada biedny Kalisz.
2014-10-01 19:53:20 Autor: mimi
---.dynamic.chello.pl
gdyby nie sloiki wawa byla by prowincjonalna wioska gdzies na wschodzie polski... proponuje policzyc ile podatkow do budrzetu miasta wplacaja firmy zatrudniajace sloików, i sprawdzic ile na wyksztalcenie takiego sloika, jego ochrone zdrowia, przedszkola itp.. łożą lokalne samorzady zanim przyjedzie do wawy i bedzie dla tych firm pracował. Warszawa ma najnizsza dzietnosc w skali kraju -bez sloikow wyludnila by sie w ciagu jednego pokolenia... a żłobki i przedszkola kosztuja..
2014-10-01 20:11:01 Autor: młotkowy
---.internetdsl.tpnet.pl
W 2013 Mazowieckie (5 301 760 mieszkańców) zapłaciło 660 mln janosikowego, dolnośląskie
(2914362 mieszkańców) 74 mln, inne województwa nie płaciły wcale. Jak to się stało, że
niespełna dwukrotnie ludniejsze województwo zapłaciło prawie 9 razy więcej? Czyżby
opłakiwana przez Struzika bieda mazowiecka wypracowywała 9x większy dochód niż Dolny Śląsk?
Gdzie Pozań, Kraków, Gdańsk, z głodu padły? Nie. Wysokość janosikowego i proporcje
Mazowieckie / reszta województw wyraźnie pokazuje, że to województwo żyje za cudze, a jak ma
część tego cudzego oddac to jęczy że jest okradane. Ogromna część dochodów Mazowsza jest
wypracowywana w Polsce a w Warszawie tylko księgowana.
2014-10-01 22:28:53 Autor: Radomiak
---.dynamic.chello.pl
@młotkowy

Dokładnie tak. Bogactwo Warszawy i tzw. Mazowsza wynika z czystych zapisów księgowych. To tutaj porejestrowane są spółki i spółeczki z kapitałem zagranicznym, które swoje zakłady produkcyjne mają rozsiane po całym kraju.

Oczywiście poparłbym utworzenie województwa warszawskiego z jednoczesnym zakazem np. pracy w nim osób spoza jego terenu.
Po paru miesiącach okazałoby się, że nie ma komu pracować w rozlicznych urzędach centralnych i firmach.

Prawda jest okrutna. Gdyby nie tzw. słoiki, stolyca padłaby na pysk. Generalnie dzielenie mieszkańców wawy na przyjezdnych i tych co się tu urodzili jest niekorzystne dla tego miasta, ale być może tzw. elitom o to chodzi.
2014-10-01 23:59:28 Autor: Ave Ja
---.242.138.101
@Radomiak

Tak jest, ustawą znieść Warszafkę i przenieść biura do Radomia!!!

I zakazać pracy słoikom, Warszawa dla Warszawiaków, Otwock i Siedlce niech spadają!!!

Z pewnością firmy rzucą się na te wspaniałe biurowce.
2014-10-02 01:03:53 Autor: mathewicforum
---.centertel.pl
Maria i Ewa są z Radomia, nie będzie tak źle. Pomogą Struzikowi. Muszą, to już nie są żarty.
Wyrok to wyrok.
2014-10-04 19:58:49 Autor: AA
---.dynamic.chello.pl
Mazowsze to również Warszawa, jeśli ktoś ma ochotę wyłączyć stolicę Mazowsza z regionu, którego jest odwieczną częścią, to niech się lepiej sam wyłączy, albo wyedukuje z historii tego regionu.
2014-10-14 12:00:07 Autor: antyukr
---.icpnet.pl
Niech lepiej opowie kto właśnie w tych szpitalach pracuje;) np. w płocku na szczycie jest nikt inny jak PSL tak samo jak i w szkołach i w powiecie. Sitwa nic więcej. Się dziwie ludziom, ale jak to każdy wie "wybory wygrywa się poza miastem", a niestety w Polsce tam się żyje jak w filmie "czekając na sobotę" i nic dziwnego, ze wygrywają wybory. Każdy wie, że wieśniaki na nich zagłosują bo oni dają pracę np.

-aby roznosili ulotki
- zrobią odpust - przecież Pawlak to strażak, a strażacy w remizie na wsi rządzą
- dożynki
- jakąś drogę tym wieśniakom postawią żeby się cieszyli
- no i oczywiście wspołpracuja z DISCO POLO
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 12/2022
NUMER 12/2022
Tematem grudniowego numeru są polsko-ukraińskie relacje kolejowe. Analizujemy to, co dzieje się obecnie na granicy, a także perspektywy rozwoju transportu kolejowego dla dwóch krajów. Gratką numeru jest rozmowa z byłym prezesem Kolei Ukraińskich - Wojciechem Balczunem. Sporo miejsca w numerze poświęcamy trudnej sytuacji na rynku wykonawców, wobec ciągłego braku unijnych środków na modernizację infrastrukturę i taboru.

Wiele miejsca poświęcamy efektom debat na kolejnym listopadowym Kongresie Kolejowym. Rozmawiamy też z prezydentem Poznania o przyszłości transportu w tym mieście. Niezwykle ciekawy jest tekst Michała Szymajdy, który opisał eksperyment jaki miał miejsce na jednej z polskich uczelni, gdzie studenci próbowali kupować bilety kolejowe na rozmaite relacje z Polski za granicę. Jak im poszło?

 

Śledź nasze wiadomości: