Partnerzy serwisu:
Prawo i polityka

Stanisław Kogut nie żyje. Przyczyną COVID-19

Dalej Wstecz
Partner działu

Hanton

Data publikacji:
18-10-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO I POLITYKA
Stanisław Kogut nie żyje. Przyczyną COVID-19
Fot. stanislawkogut.pl
Nie żyje były senator PiS Stanisław Kogut, w latach 1997–2005 przewodniczącym Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ „Solidarność”. Jak podał Onet, przyczyną śmierci był COVID-19.

Stanisław Kogut na kolei pracował od 1972 roku. Od 1989 działał w NSZZ „Solidarność”. Był przewodniczącym komisji związkowej przy węźle PKP w Stróżach, przewodniczącym okręgowej sekcji kolejarzy w Zarządzie Regionu Małopolska, a w latach 1997–2005 przewodniczącym Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ „Solidarność”. Znany jest również z działalności na rzecz klubu sportowego Kolejarz Stróże. Przez wiele lat był liderem PiS na Sądecczyźnie i senatorem tej partii. W styczniu 2018 został wyrzucony z PiS z powodu ciążących na nim zarzutów. Senatorowie nie zgodzili się jednak na uchylenie jego immunitetu. W wyborach w 2019 kandydował jako niezależny - bez powodzenia. 

Stanisław Kogut (oraz jego syn i dyrektor małopolskiego oddziału PFRON) zostali w styczniu 2020 roku zatrzymani przez CBA. Postępowanie prowadzone było w sprawie podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Jak podaje Onet, obrońcy Koguta od początku ubiegali się o zwolnienie z aresztu, powołując się na zły stan zdrowia polityka, a następnie na zagrożenie epidemiologiczne. - Ma chore nerki, cierpi też na retinopatię cukrzycową, co wymaga regularnych zastrzyków w gałkę oczną. Grozi mu utrata wzroku. Mamy epidemię, a cukrzyca to choroba, przy której powikłania prowadzą do śmierci - mówił portalowi sadeczanin Paweł Śliz, prawnik.

Jak pisze Onet, 17 kwietnia Stanisław Kogut opuścił areszt. Wcześniej musiał jednak wpłacić 800 tys. zł poręczenia majątkowego, które udało się zebrać, dzięki "ludziom dobrej woli" - jak mówili obrońcy senatora. Zaledwie dwa dni temu funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwie osoby w sprawie dotyczącej korupcji urzędniczej i powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych. Jednym z zatrzymanych jest radca prawny związany z biurem senatorskim b. senatora RP Stanisława Koguta - dodaje portal. W śledztwie zarzuty przedstawiono 26 podejrzanym.
Partner działu

Hanton

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5