Partnerzy serwisu:
Pasażer

Srebrny Pociąg KŚ wraca na tory

Dalej Wstecz
Data publikacji:
03-10-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Srebrny Pociąg KŚ wraca na tory
fot. Mariusz Senderowski
Zwiedzanie pogórniczych zabytków wpisanych na Listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz przejazdy najstarszą nieprzerywanie czynną koleją wąskotorową na świecie i pociągami Kolei Śląskich zapewniającymi dojazd i powrót. To wszystko za 49 lub 39 zł – reklamuje przewoźnik.

Już 8 października każdy będzie mógł ponownie przekonać się, że lepszy jest Srebrny Pociąg na wyciągnięcie ręki niż złoty gdzieś pod ziemią. Już za 4 dni rusza bowiem druga odsłona wspólnej oferty Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej oraz Kolei Śląskich. W ubiegłym roku, tylko w dziewięć październikowych i listopadowych niedziel, z oferty skorzystało ponad 600 osób. – Tarnogórskie obiekty Szlaku Zabytków Techniki zostały 9 lipca wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dlatego spodziewamy się, że w tym roku zainteresowanych naszą akcją będzie jeszcze więcej. Coraz więcej osób chce poznać miejsce, w którym na Górnym Śląsku rozpoczęła się rewolucja przemysłowa. Srebrny Pociąg jest ku temu doskonałą okazją – mówi dr inż. arch. Henryk Mercik, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Oferta jest adresowana przede wszystkim do aktywnych odkrywców. Propozycja umożliwia przejazdy pociągami Kolei Śląskich i Górnośląskich Kolei Wąskotorowych oraz zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. – Każdy z naszych partnerów ma coś wyjątkowego do zaproponowania. A to, że mamy ich dwóch tylko zwielokrotnia atrakcyjność oferty. To właśnie dzięki współpracy trzech podmiotów nasza propozycja jest tak kompleksowa i jedyna w swoim rodzaju. Dojazd, zwiedzanie, powrót – wszystko na podstawie jednego biletu – zachwala rzecznik prasowy Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek.

Trasę z Katowic przez Bytom do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach i z powrotem będzie można przejechać na podstawie jednego, wspólnego biletu – pierwszy odcinek pociągiem Kolei Śląskich, a drugi pociągiem Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. Po zakończeniu zwiedzania Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, wspólny bilet będzie upoważniał także do powrotu do Bytomia i do Katowic. – W ubiegłym roku nasze wagony były obłożone średnio w 90%. Przewoziliśmy nie tylko miłośników kolei i amatorów turystyki, ale także całe rodziny z dziećmi, które pragnęły spędzić w ciekawy sposób niedzielne, jesienne popołudnie – wspomina Prezes Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych Kamil Czarnecki.

Grzegorz Rudnicki ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej dodaje, że – oprócz zwiedzania muzeum górnictwa i podziemi kopalni, które w lipcu tego roku trafiły na Listę światowego dziedzictwa UNESCO – turyści mieli możliwość podczas ostatniej edycji Srebrnego Pociągu wzięcia udziału w grze terenowej. – W tym roku nasi goście również będą mogli wziąć w niej udział. Wystarczy zgłosić się do kasy biletowej, pobrać kartę do gry, udać się na teren Skansenu Maszyn Parowych i rozpocząć poszukiwania zagonionego pociągu. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi gracze wracają do kasy, aby otrzymać pamiątkowy gadżet – mówi Grzegorz Rudnicki.

Srebrny Pociąg będzie kursował w każdą niedzielę od 8 października do 17 grudnia. Początek trasy to stacja Katowice, skąd po 13:30 będzie wyruszać pociąg Kolei Śląskich (w kierunku Lublińca, przyjazd na stację Bytom ok. godz. 14). Następnie, w Bytomiu, po zaplanowanej przesiadce na tzw. „5 peron” Bytom Wąskotorowy, pociąg Górnośląskich Kolei Wąskotorowych będzie odjeżdżał ok. godz. 14:20 do stacji Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra (przyjazd ok. godz. 15). W godzinach 15.15 – 17.20 będzie miało miejsce zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra i Skansenu Maszyn Parowych. Odjazd powrotnego pociągu wąskotorowego ze stacji Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra został zaplanowany na ok. godzinę 17:50. Natomiast z Bytomia pociąg Kolei Śląskich do Katowic odjedzie ok. godziny 18:40.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Mazowieckie EN57 ponownie jadą na Śląsk

Tabor i technika

Mazowieckie EN57 ponownie jadą na Śląsk

Michał Szymajda 07 lipca 2023

Ilu podróżnych jeździ między Skoczowem i Cieszynem?

Biznes

Jedna oferta na nowe zespoły trakcyjne dla Kolei Śląskich

Tabor i technika

Koleje Śląskie znów chcą wynająć cztery ezety

Tabor i technika

Koleje Śląskie znów chcą wynająć cztery ezety

Michał Szymajda 02 czerwca 2023

Zobacz również:

Mazowieckie EN57 ponownie jadą na Śląsk

Tabor i technika

Mazowieckie EN57 ponownie jadą na Śląsk

Michał Szymajda 07 lipca 2023

Ilu podróżnych jeździ między Skoczowem i Cieszynem?

Biznes

Jedna oferta na nowe zespoły trakcyjne dla Kolei Śląskich

Tabor i technika

Koleje Śląskie znów chcą wynająć cztery ezety

Tabor i technika

Koleje Śląskie znów chcą wynająć cztery ezety

Michał Szymajda 02 czerwca 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5