NUMER 03/2022
NUMER 03/2022
Temat numeru:
Wojna w Ukrainie
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Spalinowa Gama już w trasie

| jm, Rynek Kolejowy 16.06.2015 327

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-06-16 14:58:12 Autor: red
---.dynamic.chello.pl
Wow aż dwa wagony na haku?- Prawdziwa kolej pełną gębą nie ma co
2015-06-16 15:01:07 Autor: Mariosti*
---.251.119.197
2 wagony?
To awaryjny zastępca jakiegoś szynobusa oczywiście?
2015-06-16 15:04:59 Autor: 52 8177
---.dip0.t-ipconnect.de
Czy ta lokomotywa juz ma dopuszczenie przez UTK, czy to sa tylko proby?
2015-06-16 15:15:08 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
a jaką frekwencję ma tajemniczy TLK Karpaty Rzeszów-Zagórz-Rzeszów na tych 2 wagonach. Czas przejazdu 3h10 min to jeszcze nie tak źle.
2015-06-16 15:32:56 Autor: Kolejorz91
---.opera-mini.net
Czy redaktorzy RK czytają to ze zrozumieniem co napiszą zanim to dadzą do publikacji czytelnikom? :) Chyba nie.

""Pierwsza lokomotywa spalinowa Pesy dla PKP Intercity od dziś wozi pasażerów.""

Ciekawe jaka frekwencja była w samej gamie skoro, gama przewiozła już pierwszych swoich pasażerów? ;D lajk
2015-06-16 15:33:02 Autor: Kolejorz91
---.opera-mini.net
Czy redaktorzy RK czytają to ze zrozumieniem co napiszą zanim to dadzą do publikacji czytelnikom? :) Chyba nie.

""Pierwsza lokomotywa spalinowa Pesy dla PKP Intercity od dziś wozi pasażerów.""

Ciekawe jaka frekwencja była w samej gamie skoro, gama przewiozła już pierwszych swoich pasażerów? ;D lajk
2015-06-16 15:46:18 Autor: DarekP
---.246.68.18.skyware.pl
Jak donoszą tambylcy do Jasła dojechało 11 pasażerów w wagonie, a odjechało 7. Dla porównania załoga lokomotywy 5 osób + 2 osoby załogi to też 7. A więc na odcinku południowym równowaga :)
2015-06-16 15:48:56 Autor: df
---.echostar.pl
Który wagon bardziej zachęca do podróży? Ten z dachem w kolorze kupki niemowlaka z wózkami oblepionymi odchodami, moczem i resztkami papieru toaletowego, czy ten czysty po rewizji?
2015-06-16 15:49:49 Autor: schizosaccharomyces pombe
---.ip-37-187-147.eu
Ciekawe jak długo pojeździ dziś zanim padnie?
2015-06-16 15:53:56 Autor: mlyniu
---.play-internet.pl
Puściłoby Intercity taką spalinową Gamę jako pociąg Gdynia-Toruń, przez Malbork, Kwidzyn, Grudziądz, to przypuszczam, że takie dwa, a może i trzy wagony zapełniłyby się podróżnymi :)
2015-06-16 15:57:48 Autor: ja lol
---.centertel.pl
Masakra. A na Hel SM-ka z 7 pudlami. Gdzie tu logika?!
2015-06-16 15:57:57 Autor: ja lol
---.centertel.pl
Masakra. A na Hel SM-ka z 7 pudlami. Gdzie tu logika?!
2015-06-16 16:58:21 Autor: n2
---.res.pl
Pomiędzy Jasłem a Rzeszowem też są przystanki.
Choć postój w Boguchwale przestał być potrzebny technicznie (bo po cięciach nie ma się z czym krzyżować) to pewien ruch o dziwo jest nawet poza szczytami, ba zdaje się wykazywać tendencję wzrostową.

Że lok za mocny (zwłaszcza latem) na taki skład zgoda, ale nie przeginajcie w drugą stronę - geografia się kłania ;-]

PS: jakby stał się cud (no przynajmniej taki na miarę pierwszego LM) i IC walnęło taryfę konkurencyjną do autobusów to w lecie mogli by liczyć na chętnych popływać.
2015-06-16 18:04:27 Autor: .Piotr
---.imir.agh.edu.pl
@n2:
Marcin Kreiss w Gazecie Gorlickiej z piątku 12.06 podał, że w ostatni długi weekend (ale nie podał w który dzień) z Rzeszowa do Zagórza skład wyjechał z siedemdziesięcioma osobami, w tym sporo rowerzystów.
2015-06-16 18:24:01 Autor: SAS
---.interq.pl
Nareszcie jest! Czekamy na przynajmniej jeszcze jedno dzienne połączenie Zagórz-Kraków-Katowice...
2015-06-16 18:27:08 Autor: Cowiek Maupa
---.dynamic.gprs.plus.pl

Cowiek Maupa
No ładnie. Durza lokomotywa, boję się jej, a ciąga dwa wagoniki xD
2015-06-16 19:17:39 Autor: yeti
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
@ja lol
Masz 100 % racji
2015-06-16 19:20:36 Autor: Korrek
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jeśli już jako nowy egzemplarz miałaby się popsuć, to niech na początek popsuje się tam, gdzie pasażerów nie ma za dużo. Bo zamówią wtedy jakiś niewielki autobus i dojadą na miejsce. Gorzej, gdyby taka sytuacja byłaby na przykład na takim Helu, bo tam od razu halo na całą Polskę...
2015-06-16 19:26:03 Autor: liniawdq
---.internetdsl.tpnet.pl
Fajowy filmik, śledzenie za spalinowym potworem, aż nagle rozszerzenie obrazu w prawo i okazuje się, że są tylko 2 wagony.
2015-06-16 20:37:44 Autor: xyz123s
---.play-internet.pl
Nie nabijajcie się z Jasła bo kolej w tych rejonach Polski już dawno została wykończona. Pociągi są bo są - bardziej egzotyczny fakt niż coś codziennego.

Polecam dać taką Gamę w relacji Hel -> Gdynia -> Gdańsk -> Tczew -> Malbork -> Grudziądz z atrakcyjną ofertą.

Niech zawstydzi pomorskie zawalidrogi w wykonaniu złomowatych Pomorskich EN57
2015-06-16 20:41:29 Autor: ep40
---.stargard.mm.pl
W odpowiedzi na post ja lol:
"Masakra. A na Hel SM-ka z 7 pudlami. Gdzie tu logika?!"
Unia raczej nie pozwoliłaby na delegację na 2 miesiące do Gdyni (choć po przykładzie kursujących po całym kraju wagonach na trasę Przemyśl - Szczecin to nigdy nic nie wiadomo). IC ma związane ręce z przyczyn prawnych choć fizycznie to żaden problem.
2015-06-16 21:23:23 Autor: sds
---.200.51.99
ja pier....e! Na linii helskiej muszą podpinać po dwie SM42 aby uciągnęły długie i ciężkie składy Intercity a tu gamy sie marnują bo po dwa wagoniki ciągną! takie rzeczy tylko w PKP IC! The Bile!
2015-06-16 21:53:31 Autor: Rudolf
---.dynamic.chello.pl
Lubelscy mechanicy chętnie by ją przytulili na Sanie i Solinie, bo tam ostatnio zdefektowało już prawie wszystko co CT Lublin ma i ZKA jeździ, wstyd.
2015-06-16 22:01:55 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
W odpowiedzi na post xyz123s:
"Nie nabijajcie się z Jasła bo kolej w tych rejonach Polski już dawno została wykończona. Pociągi są bo są - bardziej egzotyczny fakt niż coś codziennego.

Polecam dać taką Gamę w relacji Hel -> Gdynia -> Gdańsk -> Tczew -> Malbork -> Grudziądz z atrakcyjną ofertą.

Niech zawstydzi pomorskie zawalidrogi w wykonaniu złomowatych Pomorskich EN57"
Lepiej zrobić na gamie TLK Bory Tucholskie Kołobrzeg - Piła - Laskowice - Grudziądz - Warszawa a nawet do Krakowa.
Żeby Zagórz miał sens to powinni przerobić TLK Łukasiewicz na Bieszczady (dać go z Gliwic a jeszcze lepiej z Wrocka a nawet Poznania) i dzielić jak należy w Stróżach. Połowa do Krynicy i połowa na Gamie do Zagórza p. Jasło. Chyba, że nadal jakiś sadomasochista z PIC chce śmigać przez Rzeszów to przerobić Sana z Bydzia - Lublin na Bydzia - Zagórz i od Lublina do Zagórza na Gamie. Ale bankomaty chcą za wszelką ceną udowidnić, że TLK są nierentowe. Żrąc dokładnie tą samą dotację za tyle samo pociągów wystarczy trochę przemyśleć rozkłady i relacje i się okaże, że do Zagórza (bo przez Lublin) jedzie 5 pełnych pudeł zamiast 2 przedziałów. Oczywiście drezyny powinni pogonić na Ustrzyki - Krościenko (dla odważnych nawet do Chyrowa) a ten TLK puścić z Sanoka po łącznicy na Ustrzyki z zatrzymaniem na wszystkich przystankach.
2015-06-16 23:14:40 Autor: paf
---.play-internet.pl
Sens ekonomiczny wynalazku typu nowiutka mocna lokomotywa i 2 (słownie: dwa) wagony jest niestety całkowicie tożsamy ze stanowiskiem busiarza Arona.

To nie tylko nie ma żadnego sensu ekonomicznego, ale jest wręcz topieniem ciężkiej forsy w czarnej dziurze.
2015-06-17 01:07:20 Autor: ep40
---.stargard.mm.pl
Jakby ogłoszono kolejny przetarg na zespoły trakcyjne to pod prawie wszystkimi założeniami powinny być jak obecne Flirty i Darty, a różnić się powinny tylko jednym bardzo istotnym szczegółem, powinny mieć dieselagregaty do jazdy poza drutem. Nie będzie problemów z rentownością przynajmniej.
2015-06-17 07:15:30 Autor: Elektryk
---.243.143.203
Gama wozi pasażerów? A gdzie oni się mieszczą i ilu ich jedzie Gamą?
2015-06-17 10:32:34 Autor: zxc
---.199.198.19
czyli nie dosyć że wydano kupe kasy na loki aby wozić po 2 wagoniki, to jeszcze na dodatek wozimy powietrze.
2015-06-17 12:42:01 Autor: marek nr2
---.mielec.mm.pl
pamietamy rubrykę z Tygodnika Kolejarza SYGNAŁY - Z CYKLU REMISY, niedługo pewnie spotkamy ten pociag w zestawieniu Lok + 1 wagon i bedzie zdjecie do wspominkowej rubryki w Kurierze Kolejowym (nastepcy Sygnałów piszę bo dzieciarnia nie pamięta albo nie wiec)
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 03/2022
NUMER 03/2022
Oddajemy w Państwa ręce wyjątkowy numer "Rynku Kolejowego". Tematem głównym miesięcznika po raz pierwszy jest bowiem wojna. Nie mogło być jednak inaczej, skoro ta tragiczna sytuacja wpływa nie tylko na naszych sąsiadów, ale i na nas, na tak wiele sposobów. W numerze podsumowaliśmy zarówno działania podejmowane przez polskie koleje, w tym przewóz uchodźców i pomocy, jak i niesamowitą odwagę i poświęcenie kolejarzy Ukrzaliznyci. Wiele uwagi poświęcamy też wpływowi wojny na logistykę i gospodarkę. W pozostałej części numeru szczególnie polecamy naszą rozmowę z prezesem PKP PLK i materiały o programie Kolej Plus.

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.