NUMER 09/2022
NUMER 09/2022
Temat numeru:
Innotrans 2022
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Śląskie ma strategię rozwoju transportu

| ew / Rynek Infrastruktury/UMWŚ 08.04.2014 95

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2014-04-08 13:14:25 Autor: Adam Zz
---.wapgw.era.pl
Zrównoważony czyli pieniądze i uwaga na drogi.
2014-04-08 13:32:09 Autor: szczur
---.dynamic.mm.pl
Nawet nie ma sensu tego komentować.
2014-04-08 13:37:13 Autor: PiotrW
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Plany, plany, plany, plany, plany... Łoj, co to nie byndzie w 2030. A w 2050? Byndzie 15 linii LGV rozchodzących się promieniście po całej Polsce, a co? Nie można se tego zaplanować?

PS. Takich planistów powinno się odwoływać w trybie natychmiastowym ze stanowisk. Albo rozliczać ich finansowo za realizację bądź nie (zwłaszcza nie). Zobaczymy wtedy te ich "plany"...
2014-04-08 13:59:55 Autor: bahn
---.adsl.inetia.pl
No i po co szanowna redakcjo wrzucać metodą kopiuj-wklej propagandę urzędową? Znacznie ciekawszej lektury dostarcza mierny projekt planu zrównoważonego (ro)zwoju transportu zbiorowego Województwa Śląskiego:

http://bip.slaskie.pl/index.php?grupa=40&grupaj=33&id=65660&id_menu=202

Tam to dopiero są ambitne plany i zamierzenia! Przede wszystkim założono, że do 2020 praca eksploatacyjna KŚ pozostanie już na takim poziomie, jak jest w roku 2014. Ciekawe, że nikogo to nie tknęło, gdy wypisywano dyrdymały o tym co to nie będzie w roku 2030. Zresztą, kogo to obchodzi - autorzy i tak już będą na niezasłużonych emeryturach...
2014-04-08 14:26:34 Autor: Rekin
---.static.3s.pl
Żenujący spektakl, naprawdę mogliście pominąć milczeniem tę "strategię", z której nic kompletnie nie wynika. Poprzednie strategie zakładały ho-ho! integrację, budowę nowych linii kolejowych i tramwajowych, heja-hej!
2014-04-08 15:31:18 Autor: Staszek Biega
---.play-internet.pl
Ale zaraz, zaraz 1 kwietnia już było.
2014-04-08 15:53:34 Autor: sb
---.internetdsl.tpnet.pl
czy poruszono problem długich składów SZT w KŚ, które nie kursują oraz jednostki z naszego województwa kursującej w małopolsce ?
2014-04-08 18:16:37 Autor: lolo
---.jsn.osi.pl
Obecny system transportowy w GOP nie jest ani nowoczesny, ani atrakcyjny, ani efektywny, ani zintegrowany.
Od wielu lat radni województwa ciężko pracują co by tu jeszcze zepsuć.
Najnowszy sukces to postępująca porażka ŚKUP następująca zaraz po porażce Kolei Śląskich.
Co zmieni się, że nagle te nieudaczniki zmontują system nowoczesny, atrakcyjny, efektywny, zintegrowany?
Na zaklęcia już za późno POdziękujemy przy wyborach.
Pozdrawiam
2014-04-08 19:08:23 Autor: mathewicforum
---.centertel.pl
"(...) Zakłada się także rozbudowę CMK poprawiającej prędkość połączenia między Katowicami a Krakowem oraz stworzenie północnej obwodnicy kolejowej Metropolii Górnośląskiej (...)".

Zgoda, w sumie 1 kwietnia już był, ale faktycznie, E-30, pomiędzy Krakowem a Katowicami ma coś z CMK... Mianowicie Święty Spokój... Cisza, trawa zielona, spokój. Taa...

...tylko co za linia u diabła jest pomiędzy Zawierciem a Grodziskiem jak się jedzie z Katowic do Warszawy? Jak ona się nazywa? CeKaeM? Czy tak?

@@@ Droga Redakcjo "RK":

Zalecam więcej refleksji, przynajmniej do Triduum i Święta Paschy.
2014-04-08 19:11:34 Autor: mathewicforum
---.centertel.pl
W odpowiedzi na post Staszek Biega:
"Ale zaraz, zaraz 1 kwietnia już było."
Był, był.

Wiem, że wizja tej północnej obwodnicy GOP czy bliżej nie określonej Metropolii wygląda tu śmiesznie. W istocie chodzi pewnie o remont linii nr 182 TG - Pyrzowice - Siewierz - Zawiercie potem "Wiedenka" - S-c Maczki - DG Ząb - Jaworzno Szczakowa, a dalej... cóż. Nic. Czyli E-30.
2014-04-08 20:22:17 Autor:
---.77.124.94
znowo olali południowowschodnie rubieze woj ślaskiego zapominajac o odcinku Zywiec Sucha Beskidzka a spora czes mieszkancow Gornego Slaska korzysta z pociagu Interregio Giewont by wybrac sie na gorskie wedrowki a sporo szlakow zaczyna sie lub przebiega wzdłoz tej lini ! inna grupa ludzi maja tu tez swoje domki i tez kozystaja z tego okazjonalnego pociagu azeby to zmienic czeba najpierw ja wyremontowac ale coraz ciezej to wychodzi
2014-04-08 23:15:50 Autor: g0sc123
---.fucio.net
No tak, to pierwsza sesja w kwietniu. Ale czy strategia rozwoju transportu nie jest sprawą zbyt poważną, by z niej robić prima aprilis?
I po co modernizacja lotniska w Pyrzowicach? Dla tych stacjonujących tam prywatnych maszn? Przecież po przejęciu kontroli nad portem przez POlityków coraz wyraźniej widać postępujący upadek. Za 15 lat będzie z tego portu korzystać nie więcej pasażerów niż obecnie np. z Lublina, bardziej prawdopodobna nawet jest taka ilość, jak obecnie korzysta z Muchowca...

@lola: Uwierz, za 15 lat się sporo zmieni, POlitycy ciężko nad tym pracują. Na całym obszarze GOP pozostanie mniej niż pół miliona mieszkańców i rak KZK GOP zostanie wycięty. I naprawdę, transport będzie nowoczesny, efektywny, atrakcyjny i zintegrowany. Ba, będzie nawet komfortowy (przecież własny samochód zawsze będzie wygodniejszy od autobusu) a nawet ekologiczny :)

@mathewicforum: Wydaje mi się, że POlitycy zakładają, że pociągi między Katowicami a stolicą województwa będą kursowały przez Włoszczowę a może i przez Łódź?

@up: Linia Żywiec - Sucha Beskidzka znajduje się chyba w strategii rządowej tworzenia woj. krakowskiego?
2014-04-09 07:45:25 Autor: hmmm...
---.net.tauron-pe.pl
pomyłka w tytule:
Śląskie ma tragedię w rozwoju transportu
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 09/2022
NUMER 09/2022
Oddajemy w Państwa ręce wyjątkowy, dwujęzyczny numer "Rynku Kolejowego" przygotowany na targi Innotrans 2022. Warto przeczytać rozmowy z prezesami PKP SA, PKP PLK, UTK, Pesy, Siemens Mobility, Kolei Śląskich... oprócz tego piszemy o stanie bezpieczeństwa na kolei w Polsce i Europie, słynnym bilecie za 9 euro w Niemczech i o obiecującym kierunku ekspansji dla polskich firm z branży kolejowej. Zapraszamy do lektury! 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR