Partnerzy serwisu:
Pasażer

SKPL: Więcej kursów turystycznych, także w Bieszczadach

Dalej Wstecz
Data publikacji:
28-06-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
SKPL: Więcej kursów turystycznych, także w Bieszczadach
fot. Kasper FiszerPociąg SKPL w Pleszewie.
SKPL rozszerza swoją ofertę wakacyjnych połączeń turystycznych. Najważniejszą nowością będzie obsługa linii z Zagórza do Sanoka i Łupkowa na Podkarpaciu. Pociągi przewoźnika nadal kursować będą na trasach z Kętrzyna do Węgorzewa, z Lipusza do Bytowa i na Kaliskiej Kolei Dojazdowej.

Prywatny przewoźnik SKPL Cargo z podkaliskiego Zbierska przedstawił najważniejsze założenia rozkładu jazdy swoich wakacyjnych pociągów turystycznych. W porównaniu do zeszłego roku liczba kursów na niektórych obsługiwanych już wcześniej liniach wzrośnie. Zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku dni oferta zostanie poszerzona także o połączenia lokalne na Podkarpaciu. Będą one funkcjonować od końca lipca.

Bytów: Więcej pociągów, gorsze skomunikowania

Wcześniej, bo już w najbliższy weekend, rozpocznie się sezon kursowania pociągów na kaszubskiej linii Lipusz – Bytów. Rozkład jazdy zakłada przewozy w dni wolne od pracy w kształcie zbliżonym do zeszłorocznego. – Plusem będzie to, że w niedziele uruchomimy trzy, a nie dwie pary pociągów – mówi Albert Mikołajczyk z SKPL Cargo. Lokalny przewoźnik nie zapewni natomiast w części przypadków możliwości dogodnej przesiadki na pociągi Przewozów Regionalnych w Lipuszu.

– Coraz uboższa oferta [PR] sprawiła, że utrzymanie skomunikowań to zadanie bardzo trudne – ocenia przedstawiciel SKPL. – Musieliśmy pogodzić nasze możliwości eksploatacyjne z godzinami odjazdów z Lipusza. Stąd niekiedy konieczność oczekiwania nawet 1,5 godziny – tłumaczy. Dojeżdżający na pierwszy poranny kurs od strony Chojnic będą musieli spędzić w Lipuszu ok. godzinę, a ci jadący z Kościerzyny – jeszcze dodatkowe 20 minut (w soboty, bo w niedziele przedpołudniowy kurs Kościerzyna – Chojnice nie jest wykonywany).

Tydzień później zainaugurowany zostanie ruch na linii Kętrzyn – Węgorzewo w województwie warmińsko-mazurskim. Tam pociągi SKPL kursować będą przez cały tydzień, ale rozkład jazdy dla dnia roboczego różni się istotnie od tego weekendowego. W dni wolne zaplanowano trzy, a w robocze – dwie pary kursów. Tak będzie do końca sierpnia, natomiast we wrześniu pasażerowie skorzystają z dwóch par połączeń weekendowych.

„Sanocka SKM” Sanok – Zagórz

Wiemy już na pewno, że 31 lipca SKPL rozpocznie obsługiwać także połączenia na Podkarpaciu, które ułatwią dojazd w Bieszczady i w Beskid Niski. – Niezwykle pozytywna postawa bieszczadzkich samorządowców oraz tamtejszych kolejarzy jest dla nas dużym zaskoczeniem – przyznaje Albert Mikołajczyk. – Dzięki nim wystartujemy z pilotażowym miesięcznym programem przewozów na trasie Sanok – Zagórz – Łupków – informuje.

Na trasie tej swoje kursy uruchomią także Przewozy Regionalne. – Nasze pociągi nie będą stanowić konkurencji dla PR, a uzupełnienie oferty tego przewoźnika – twierdzi Albert Mikołajczyk. Spółki będą prowadzić tam bowiem przewozy w innych terminach: ogólnopolski operator pojedzie do Łupkowa (i dalej do Medzilaborzec) w weekendy, a SKPL – w dni robocze.

W pełnej relacji Sanok – Łupków przewidziano dwie pary pociągów. – Starając się efektywnie wykorzystać nasz tabor, zaoferujemy dodatkowo cztery pary krótkich kursów łączących Zagórz z Sanokiem – zapowiada przedstawiciel SKPL. – Już teraz połączenie to zostało okrzyknięte mianem „sanockiej SKM” – dodaje z pewną przesadą. Kursy te obsłuży wagon motorowy serii 810, który odbył niedawno jazdy testowe m.in. do Łupkowa.

Wciąż także na wąskich torach

SKPL był kojarzony długo głównie z obsługą linii wąskotorowych, przewoźnik ten do dziś prowadzi zresztą codzienne kursy na trasie Pleszewskiej Kolei Lokalnej. W tym roku uruchomi też przewozy na swojej macierzystej Kaliskiej KD. W lipcu na trasie Zbiersk – Petryki kursować będą cztery pary pociągów weekendowych i dodatkowo jedna uzupełniająca ofertę tylko w niedziele. – W sierpniu i we wrześniu część kursów planujemy wydłużyć do Złotnik, gdzie obecnie trwają ostatnie prace mające na celu przyjęcie pierwszych pasażerów – usłyszeliśmy od naszego rozmówcy.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5