Partnerzy serwisu:
Pasażer

SKM Warszawa: W marcu jedziemy do Piaseczna, w czerwcu być może do Zegrza

Dalej Wstecz
Data publikacji:
22-02-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
SKM Warszawa: W marcu jedziemy do Piaseczna, w czerwcu być może do Zegrza
Fot. M. Szymajda
SKM Warszawa oficjalnie potwierdziła start połączeń do Piaseczna. Znacznie wzrośnie ruch na linii nr 8 ze stolicy do tego miasta. Znamy już projekt rozkładu jazdy eskaemek.

Warszawska SKM potwierdziła na swoim twitterze, że jej pociągi będą mogły dotrzeć do Piaseczna 12 marca. Pierwotnie miało się to odbyć już wiele miesięcy temu, jednak inwestycja PLK związana z przebudową infrastruktury w Piasecznie napotkała na problemy.Do Piaseczna dojedziemy dwoma liniami. Pierwsza z nich – S4 – będzie kursować mniej więcej co godzinę. Dzięki niej dotrzemy na peron 9 Warszawy Zachodniej (to istotne, bo jest on oddalony od reszty stacji), a dalej – do Warszawy Gdańskiej, Legionowa i Wieliszewa. Druga z linii będzie uruchamiana do odbudowanej Warszawy Głównej przez perony Warszawy Zachodniej (usytuowane na linii średnicowej) również co godzinę. Pociągi SKM będą więc kursować z Piaseczna mniej więcej co pół godziny. Nie będzie tu jednak taktu i końcówki godzinowe przeważnie będą różne. Nie należy się spodziewać zmian w tym zakresie aż do zakończenia przebudowy stacji Warszawa Zachodnia, która wkroczyła w półmetek.Warto pamiętać, że w Piasecznie zatrzymują się także pociągi Kolei Mazowieckich, w godzinach szczytu średnio co pół godziny, oraz pociągi PKP Intercity (co około dwie godziny). Piaseczno będzie więc bardzo dobrze skomunikowane z Warszawą (do tego spod dworca odjeżdżają jeszcze autobusy do innych części stolicy).

Na twitterze SKM pochwaliła się także, że być może już w czerwcu uda się wydłużyć linię S4 z Wieliszewa do Zegrza Południowego. Zapytaliśmy o to PKP PLK, które nadzoruje inwestycje.

– Zakończenie prac pozwalających na wznowienie ruchu kolejowego na linii Wieliszew – Zegrze Południowe planowane jest w II kwartale 2023 r – napisał Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Wraca S3 na Lotnisko Chopina

Warto też zaznaczyć, że linia S3 (kursująca z Radzymina, Wieliszewa bądź, w niektórych opcjach Legionowa Piasków lub Legionowa) od 12 marca dojdzie do Lotniska Chopina (obecnie kończy bieg na stacji Warszawa Zachodnia peron 9). Wciąż będzie kursować po linii obwodowej. Na odcinku Legionowo - Warszawa Służewiec będziemy więc mieli do czynienia ze znacznym wzrostem częstotliwości kursowania pociągów SKM (linia S3, S4 do Piaseczna i pociągi Kolei Mazowieckich).
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5