Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

SKM Warszawa kupuje 21 pojazdów dwóch długości wraz z utrzymaniem. Rusza przetarg

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
24-12-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
SKM Warszawa kupuje 21 pojazdów dwóch długości wraz z utrzymaniem. Rusza przetarg
fot. Pesa
SKM Warszawa rozpisała przetarg na zakup 21 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Zamawiający – w ramach jednego zamówienia – wymaga wieloczłonowych pojazdów o długości 85-95 m i 70-75 m. Pierwsze jednostki ujrzymy w ciągu ok. dwóch lat od zawarcia umowy.

Przedmiotem ogłoszonego zamówienia jest dostawa 21 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Przewidziano pojazdy dwóch długości. Zamawiający zakłada, że 15 pojazdów będzie miało długość od 85 do 95 m, a pozostałe sześć– od 70 do 75 m. Nie przewidziano opcji – wszystkie pojazdy mają zostać dostarczone w ramach zamówienia podstawowego.

Przewidziano też usługę utrzymana przez okres siedmiu lat wraz z wykonaniem przeglądu P4. Przegląd ten musi być wykonany między piątym a siódmym rokiem eksploatacji. Zamawiający wymaga świadczenia usług utrzymania pojazdów w stosunku do każdego z pojazdów w sposób gwarantujący zachowanie współczynnika gotowości taboru na poziomie 97 % kwartalnie.

Ponadto wymagana jest 48-miesięczna gwarancja na cały pojazd. Przy czym zamawiający wymaga 240 miesięcy gwarancji na nadwozia i ostoje, 300 miesięcy gwarancji na wózki, 800 tys. km gwarancji na zestawy kołowe z maźnicami.

Termin składania ofert mija 24 stycznia. Startować mogą firmy, które wykażą minimalny roczny obrót na poziomie 50 mln zł w jednym z trzech ostatnich lat obrotowych. Wykonawca musi też posiadać doświadczenie w postaci należytego zrealizowania w ciągu ostatnich pięciu lat jednej bądź kilku dostaw co najmniej ośmiu wieloczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych o długości min. 70 m, a także jednej bądź kilku umów obejmujących usługę utrzymania technicznego na poziomie P3 lub wyższym. O wyborze decydują cena za dostawę (80%) oraz cena za usługi utrzymania (20%). Dostawa dwóch pierwszych pojazdów powinna nastąpić w terminie do 23 miesięcy od podpisania umowy. Okres realizacji zamówienia określono na koniec listopada 2022 r.

Nowe pojazdy miała już dostarczać Pesa, ale z uwagi na opóźnienia w realizacji kontraktu oraz groźbę utraty dofinansowania SKM zerwała umowę z wykonawcą. Zgodnie z deklaracjami producent może jednak startować w nowym postępowaniu.;
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5