Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Sieradz: Latem kolejne roboty utrzymaniowe

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
15-04-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Sieradz: Latem kolejne roboty utrzymaniowe
fot. Kasper FiszerStacja Sieradz
W najbliższych miesiącach w rejonie Sieradza wykonane zostaną kolejne prace torowe. W maju zamknięty będzie jeden tor pomiędzy Sieradzem a Zduńską Wolą, w czerwcu i lipcu remontowany będzie most nad niewielką rzeczką na granicy miasta. Podróżni muszą przygotować się na zmiany, choć będą one stosunkowo niewielkie.

Po zakończeniu awaryjnych prac w okolicach przystanku Sieradz Męka zarządca infrastruktury zapowiada kolejne roboty na terenie Sieradza. Latem zrealizowany ma zostać remont wiaduktu nad rzeką Myją Meszną leżącego na granicy miasta i sąsiedniej wsi Smardzew. Ogłoszony został już przetarg na realizację inwestycji, a PKP PLK czeka na oferty w tej sprawie do 21 kwietnia.

Parametry mostu już dziś są dobre

– Na moście m.in. wymienione zostaną mostownice (a na dojazdach z obu stron podkłady), uzupełnione zostaną ubytki betonu w ławach oraz blachy przeciwwykolejeniowe – wylicza Łukasz Kwasiborski z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Zaplanowane prace mają charakter utrzymaniowy i nie wpłyną na poprawę parametrów technicznych linii kolejowej. – Chcemy zachować obecne, dobre parametry nośności i prędkości maksymalnej – wskazuje przedstawiciel przewoźnika.

Przeznaczony do remontu most jest dwutorowy, a roboty mają być prowadzone tak, by jednocześnie nie wyłączać z użytkowania obu torów, więc ich wpływ na ruch pociągów będzie stosunkowo niewielki. – Prace są zaplanowane od dawna i uwzględniono je w rozkładzie jazdy, wobec czego nie będzie żadnych niespodziewanych utrudnień. Pociągi będą jeździć zgodnie z rozkładem – zapewnia Łukasz Kwasiborski. Kilka pociągów Przewozów Regionalnych relacji Łódź Kaliska – Poznań Główny – Łódź Kaliska będzie kursowało o kilka do kilkunastu minut później niż zazwyczaj. Remont nie wpłynie natomiast na grafik połączeń PKP Intercity.

Autobusy zastępcze w porach dojazdów do Łodzi

Roboty zaplanowano na okres od 30 maja do 22 lipca tego roku. Wcześniej, od 10 do 21 maja, realizowane będą zapowiedziane w marcu prace na szlaku Sieradz – Zduńska Wola. Te będą o wiele bardziej dotkliwe dla podróżnych, bo obejmą istotniejszy w ruchu regionalnym odcinek obsługiwany przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną. Spółka uruchomi autobusy zastępcze za pięć swoich kursów, w tym za te wykonywane w porach dojazdów do stolicy aglomeracji do pracy czy szkół i powrotów do mniejszych miejscowości.

Krócej niż pierwotnie zakładano trwały natomiast awaryjne prace przy naprawie wiaduktu w okolicach przystanku Sieradz Męka. Kierowca samochodu ciężarowego uszkodził obiekt, wjeżdżając weń samochodem o wysokości wyższej niż dopuszczalna. – Normalny ruch przywróciliśmy w nocy z zeszłego piątku na sobotę – stwierdził Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych (według wstępnych założeń miały trwać o dwa dni dłużej). – Zainstalowaliśmy tam konstrukcję odciążającą – dodał.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5