Partnerzy serwisu:
Pasażer

ŚDM: Kto pojedzie pociągami za darmo?

Dalej Wstecz
Data publikacji:
11-04-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
ŚDM: Kto pojedzie pociągami za darmo?
fot. Antonín Forbelský CC BY-SA 3.0
Kilku przewoźników uruchomi pociągi specjalne podczas Światowych Dni Młodzieży. Połączenia te są zamawiane i finansowane przez diecezje. Pielgrzymi nie będą musieli płacić za bilety.

W dniach 26-31 lipca odbędą się w Krakowie Światowe Dni Młodzieży. Młodzi ludzie z całego świata mają spotkać się m.in. z papieżem Franciszkiem. Szacuje się, że na wydarzenie może przyjechać nawet 2 mln osób. Wydarzenie to wygeneruje ogromny popyt na usługi transportowe także dla polskich przewoźników kolejowych. Pielgrzymki oraz duże imprezy masowe to szczególna sytuacja dla kolei, o czym piszemy na Rynku Kolejowym.

Pociągi na zamówienie diecezji

Podczas ŚDM pociągi specjalne dla pielgrzymów uruchomią Przewozy Regionalne, PKP Intercity i Koleje Mazowieckie. Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", pociągi te będą zamawiane i sfinansowane przez diecezje.

– Koszt uruchomienia pociągów przewożących pielgrzymów do Krakowa na wydarzenia związane ze Światowymi Dniami Młodzieży zostanie pokryty przez diecezje, na zlecenie których pociągi zostaną uruchomione – informuje Jolanta Maliszewska z KM. Przewoźnik zareagował, ponieważ pojawiły się komentarze internautów, że przewiezie on 34 tysiące osób na własny koszt.

Pielgrzymi korzystający z tych połączeń nie będą musieli płacić za bilety – za pociągi zapłacą diecezje. Tak będzie nie tylko w KM. – Oferta pociągów dodatkowych dla grup przygotowywana jest na zamówienie diecezji. Oznacza, to że PKP Intercity nie pobierze od samych pielgrzymów jakichkolwiek opłat za bilety – zapewnia Sylwia Klat z PKP Intercity.

Wolontariusze pojadą za darmo

Przed Światowymi Dniami Młodzieży niektórzy przewoźnicy będą oferowali darmowe przejazdy dla wolontariuszy, którzy będą mieli specjalne identyfikatory, które pozwolą im na przejazdy podczas Dni w Diecezjach. – W dniach 20-25 lipca 2016 r., zgodnie z pozwoleniem właściciela – samorządu województwa mazowieckiego – Koleje Mazowieckie zapewnią bezpłatne przejazdy na terenie województwa mazowieckiego uczestnikiem ŚDM legitymizującym się specjalnym identyfikatorem.

PKP Intercity wyjaśnia, że oferta dla wolontariuszy nie obejmuje uruchomienia dodatkowych pociągów podczas Dni w Diecezjach. – Na dziś nie planujemy uruchamiać specjalnych składów na Dni w Diecezjach, stąd nie przewidujemy dodatkowej oferty dla udających się na nie wolontariuszy – mówi Sylwia Klat z PKP Intercity.

W organizację ŚDM włączy się także PKP SA. Spółka udostępni przedstawicielom Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży dawny budynek dworca Kraków Główny. Ma tam powstać centrum informacyjne dla pielgrzymów. Nowy dworzec Kraków Główny, podobnie jak 9 innych największych dworców w Polsce, zostanie przygotowany do obsługi znacznie większej niż zwykle liczby pasażerów. O przygotowaniach PKP do ŚDM piszemy więcej TUTAJ.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5