Partnerzy serwisu:
Innowacje

Ruszyły nowe funkcje w aplikacji PKP Intercity

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Partner działu:
GMV

Data publikacji:
18-04-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INNOWACJE
Ruszyły nowe funkcje w aplikacji PKP Intercity
Rys. PKP Intercity
PKP Intercity rozszerzyło funkcje swojej aplikacji o płatość z użyciem Apple Pay oraz wyszukiwanie podróży do dowolnej stacji w danym mieście. Przez pierwsze trzy miesiące funkcjonowania nowej aplikacji pasażerowie kupili w niej 300 tysięcy biletów.

Jak informuje PKP Intercity, w aplikacji PKP Intercity można płacić już z użyciem Apple Pay czyli jednego z najpopularniejszych systemów płatności internetowych na świecie. Wcześniej podróżni mogli skorzystać z płatności kartą, systemu BLIK, a od początku marca również z Google Pay. 

Do aplikacji została również wprowadzona funkcja metastacji, która jest dużym udogodnieniem dla podróżnych, bowiem dzięki niej w wyszukiwarce nie trzeba wpisywać dokładnej nazwy stacji. Wystarczy wpisać wyłącznie nazwę miejsca, w którym rozpoczyna i kończy się podróż, a system pokaże wszystkie połączenia dostępne z danego miasta czy miejscowości. To przydatna funkcjonalność, która usprawni proces zakupu biletu, a tym samym wpłynie na komfort podróżowania. W praktyce oznacza to, że jadący z Warszawy do Krakowa podróżny nie musi wpisywać w wyszukiwarce „Warszawa Centralna”, a wystarczy że wpisze frazę „Warszawa (dowolna stacja)”. Aplikacja pokaże wszystkie pociągi odjeżdżające z różnych stacji w stolicy.  Podobnie jest z celem podróży – zamiast wpisywać „Kraków Główny” wystarczy wpisać „Kraków (dowolna stacja)”, a aplikacja pokaże pociągi zatrzymujące się na różnych stacjach w stolicy Małopolski. Nowa funkcjonalność zapewni pasażerom bardziej elastyczne planowanie podróży oraz szybsze i wygodniejsze sprawdzenie dostępnych połączeń dla wybranych miast.  

Na początku marca pasażerowie zyskali możliwość graficznej rezerwacji miejsc w wybranych składach wagonowych Express InterCity, możliwość płatności Google Pay i graficzną prezentację frekwencji. Przed wakacjami i spodziewanym szczytem przewozowym wprowadzone zostanie jeszcze kilka istotnych zmian. O tym jakich funkcji można się spodziewać oraz planowanej ofercie rozmawiamy z Tomaszem Gontarzem, członkiem zarządu przewoźnika.
Partnerzy działu

Partner działu:
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5