Partnerzy serwisu:
Pasażer

Ruszyły jazdy testowe do Grodna. 4 września start połączeń?

Dalej Wstecz
Data publikacji:
24-08-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Ruszyły jazdy testowe do Grodna. 4 września start połączeń?
fot. Paju, lic. CC BY-SA 3.0.Stacja kolejowa w Grodnie
Czy za półtora tygodnia skończy się przeszło półroczna przerwa w ruchu pomiędzy Kuźnicą Białostocką a Grodnem? Do tego białoruskiego miasta dotarł już pierwszy pociąg testowy PKP Intercity. Według doniesień białoruskiej prasy, które znajdują potwierdzenie w internetowym rozkładzie jazdy PKP, regularne kursy zostaną wznowione 4 września.

Jak poinformował białoruski portal grodno.in, w połowie sierpnia rozpoczęły się jazdy testowe taboru PKP Intercity do Grodna. Według informacji serwisu, regularne połączenie zachodniej Białorusi z Polską ma zostać wznowione już za półtora tygodnia. Na razie 19 sierpnia przez nieczynne od grudnia zeszłego roku przejście graniczne Kuźnica Białostocka – Grodno przejechała lokomotywa EP07-347 z jednym wagonem pierwszej klasy.

Według informacji portalu na Białoruś dotrze pociąg z Krakowa. Zrealizowany zostanie więc rozważany wiosną tego roku scenariusz obsługi Grodzieńszczyzny przez grupę wagonów bezpośrednich włączanych do pociągu TLK „Hańcza” kursującego cały czas w skróconej relacji Kraków – Suwałki. – Planuje się, że pociąg z Krakowa do Grodna przez Warszawę, Białystok i Kuźnicę będzie kursował codziennie. Z Grodna odjedzie o 15:21 – czytamy na łamach grodno.in.

– Oficjalne ogłoszenie Kolei Białoruskich (Biełaruskaja Czygunka, BCz) o uruchomieniu pociągu i wyznaczonych cenach spodziewane jest w terminie późniejszym – wskazuje portal. Jego doniesienia zdaje się natomiast potwierdzać polski rozkład jazdy. Kurs wprowadzony został już bowiem do wyszukiwarki rozklad-pkp.pl. Grupa wagonów do Grodna ma być wyłączana ze składu do Suwałk w Białymstoku. Na Białoruś skierowane mają zostać wyłącznie wagony klasy drugiej.

Białoruski portal przypomina, że pierwotne plany wznowienia ruchu do przygranicznego miasta zakładały uruchomienie połączenia w czerwcu tego roku. Obecnie wyznaczoną datą startu ma być 4 września. – W przypadku realizacji projektu w 2016 r. strona białoruska zamierza rozszerzyć go na rok 2017 – czytamy.

Czekamy na oficjalne potwierdzenie informacji o uruchomieniu połączenia przez PKP Intercity.


Korzystałem m.in. z artykłu W Grodno pribył pierwyj pojezd, kotoryj budiet kursirowat' po marszrutu Grodno – Warszawa – Krakow, który ukazał się na łamach portalu grodno.in.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5