Partnerzy serwisu:
Pasażer

Ruszyło połączenie Chełm – Kowel. Zapowiedź kolejnego połączenia do Kijowa

Dalej Wstecz
Data publikacji:
12-06-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Ruszyło połączenie Chełm – Kowel. Zapowiedź kolejnego połączenia do Kijowa
Fot. economics.unian.ua
Dokładnie 12 czerwca rozpoczął kursowanie pociąg międzynarodowy w relacji Chełm – Kowel. To kolejne połączenie wspólnie wypracowane przez stronę ukraińską i polską. Popularność połączeń kolejowych na naszej wschodniej granicy mobilizuje stronę ukraińską do myślenia o dalszym rozwoju oferty. Jest już zapowiedź kolejnego połączenia z Przemyśla do Kijowa, z tą różnicą, że inną trasą.

12 czerwca rozpoczął kursowanie pociąg relacji Chełm – Kowel. W uroczystości uruchomienia połączenia wziął udział Wiesław Mazur, Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Łucku, Jarosława Dubnevych, przewodnicząca Komisji Transportu Rady Najwyższej Ukrainy, Wołodymir Hunchyk, kierownik Wołyńskiej Obwodowej Administracji Państwowej, Siergiej Mychalczuk, członek zarządu Kolei Ukraińskich oraz Iwan Hrunyk, dyrektor oddziału regionalnego Kolei Lwowskiej.

Podczas uroczystości członek zarządu Kolei Ukraińskich Siergiej Mychalczuk zauważył, że wiele wysiłku kosztuje kolej konkurowanie z innymi rodzajami transportu w komunikacji międzynarodowej. – Jeśli trasa Chełm – Kowel stanie się popularna i potrzebna, to będziemy myśleć nad jej przedłużeniem, żeby mieszkańcy dwóch ośrodków regionalnych – Równego i Łucka – mogli bezprzesiadkowo i szybko podróżować do Europy – dodał Mychalczuk.

Dyrektor oddziału regionalnego Kolei Lwowskiej John Hrunyk skomentował, że trasa Kowel – Chełm otwiera nowe możliwości dla obywateli Ukrainy i wskazuje na rozwój nowych perspektyw gospodarczych dla Polski i Ukrainy – dodał.

Więcej pociągów do Kijowa

Siergiej Mychalczuk powiedział również, że rozważa wprowadzenie kolejnego pociągu, który zagwarantuje wygodną podróż do Europy dla Ukraińców oraz dla Europejczyków na Ukrainę. – Pociąg do Przemyśla cieszy się wielkim zainteresowaniem. Liczba pasażerów systematycznie wzrasta. W relacji Kijów – Przemyśl sprzedano już ponad 87 tys. biletów. Wygodę tego połączenia docenili zarówno turyści, studenci, jak i przedstawiciele biznesu. Dlatego też kolejarze analizują możliwość uruchomienia drugiej pary pociągów relacji Kijów – Lwów – Przemyśl przez Winnicę, Chmielnicki i Tarnopol – zapowiedział członek zarządu Kolei Ukraińskich.

Dzięki realizacji tego projektu praktycznie wszystkie regiony Ukrainy otrzymają dogodne połączenia z przesiadkami do Polski. Na przykład w Winnicy i Chmielnickim możliwa będzie wygodna przesiadka do pociągu numer 233/234 Chmielnicki – Lisiczańsk dla mieszkańców północnego Donbasu, Charkowa i Połtawy. Z kolei przesiadka do pociągu 69/70 Mariupol – Lwów ułatwi podróże dla mieszkańców Dniepru, Zaporoża, Czerkasy i południowego Donbasu.

Trasa z Chełma do Kowla i dodatkowe wagony do Wrocławia

Trasę z Chełma do Kowla obsługuje dwuczłonowy autobus szynowy Pesy 630M z miejscami drugiej klasy na 187 osób. Bilet kosztuje ok. 200 hrywien. Cena może ulegać zmianie w zależności od kursu walutowego w dniu zakupu biletu. Pociąg Kijów – Przemyśl oferuje bilety w 1. klasie za 600 hrywien, zaś w drugiej za 425 hrywien.

Pociąg startuje w Kowlu o 11:53 i zatrzymuje się w Jagodzinie. O 13:15 przekracza granicę, potem ma postój w Dorohusku i o 13:41 przyjeżdża do Chełma. Powrót jest zaplanowano o godzinie 14:51. W drodze powrotnej pociąg przekracza granicę o 17:17, by dojechać do Kowla o 18:40. Oznacza to, że szacowany czas przejazdu to ok. 2 godziny.

Koleje Ukraińskie informują również o dodatkowym wagonie, który dołączy przewoźnik do międzynarodowego składu 51/52 PKP Intercity na trasie z Wrocławia do Lwowa. Zamiast dwóch Koleje Ukraińskie uruchomią trzy wagony ze Lwowa 9, 11, 15 i 18 czerwca oraz 10, 12, 16 i 19 czerwca z Wrocławia.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Ukraiński eksport: Kolej niezbędna do przewozu zbóż

Prawo i polityka

Czy powstanie polsko-ukraińska spółka kolejowa?

Prawo i polityka

Czy powstanie polsko-ukraińska spółka kolejowa?

Łukasz Malinowski 18 kwietnia 2023

Koleje Ukraińskie przejmują tabor rosyjskich przewoźników

Tabor i technika

Nowe ukraińskie wagony sypialne w pociągu Warszawa - Kijów [zdjęcia]

Tabor i technika

Zobacz również:

Ukraiński eksport: Kolej niezbędna do przewozu zbóż

Prawo i polityka

Czy powstanie polsko-ukraińska spółka kolejowa?

Prawo i polityka

Czy powstanie polsko-ukraińska spółka kolejowa?

Łukasz Malinowski 18 kwietnia 2023

Koleje Ukraińskie przejmują tabor rosyjskich przewoźników

Tabor i technika

Nowe ukraińskie wagony sypialne w pociągu Warszawa - Kijów [zdjęcia]

Tabor i technika

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5