NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Ruszyła perspektywa unijna na lata 2014–20

| Rynek-Kolejowy.pl 26.02.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2015-02-26 17:26:12 Autor: Huciński (PL)
---.dynamic.chello.pl
Wszystko ładnie i pięknie, na razie na papierze...
Jak będzie w 2022 roku, może zobaczymy, jak doczekamy...
Ale co będzie po 2022 roku ? To jest dopiero zagadka.
Polska 2022 - tygrysem Europy, czy zmarnowana szansa ???
2015-02-26 17:37:53 Autor: aaaa
---.158.222.46
Akurat żadnej zagadki nie ma. Rezerwuar taniej siły roboczej w Mittel Europie. Pod ładną fasadą zwykła kolonia. To co wartościowe zostanie już ostatecznie sprawnie przejęte przez odpowiednie wpływowe grupy zagraniczne, a my zostaniemy parobkami bez prawa do emerytury bez żadnego majątku wspólnego, bez ziemi, bez lasów, bez przedsiębiorstw z dobrze znanym już zainstalowanym rządem i mediami, które cały czas pilnują aby sprawnie wycyckać obywatela polskiego.
2015-02-26 17:43:09 Autor: xyz321
---.play-internet.pl
Pewnie i w tej perspektywie woj. POMORSKIE da ciała. Obecnie PR Gdynia I Jej jednostki to żenujący obraz.
2015-02-26 18:31:10 Autor: WCH
---.tktelekom.pl
Dzisiaj na konferencji prasowej pani Kopacz powiedziała iż pieniądze na komunikacje będą, ale w miastach. Czyli równy start i na wsi w dni robocze jałowy step, a w soboty niedziele i świętą pustynia komunikacyjna. Ale PSL tak chce popierając PO.
2015-02-26 19:44:01 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
Ten cały artykuł (na nieszczęście stworzony przez RK, a nie przekopiowany z jakiegoś radosnego źródła rządowego) jest unijną nowomową.
Jak miliardy € z jewrosojuza wypływają na rozwój kolei w Polsce doskonale pokazują statystyki przewiezionych pasażerów i (o zgrozo!) towarów.
I to w kraju, który do niedawna praktycznie nie miał autostrad poza jakimś spadkiem po Reichu.
@ Hucinski
Tygrysem Europy to mamy predyspozycje by zostać, ale albo po wyjściu z UE albo, co bardziej realne, po jej rozpadzie.
2015-02-26 20:34:36 Autor: pispupil.
---.smrw.lodz.pl
Warto zerknąć :

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/polskie-koleje-niebezpieczne-ke-wzywa-do-wdrazania-unijnego-prawa,519109.html
-Polskie koleje niebezpieczne? KE napomina Polskę
-Kopacz zapowiada skok cywilizacyjny. "Graliśmy o pełną pulę i wygraliśmy"
(samochwała, a miliardy do końca roku ???)


Nie pamiętam gdzie czytałem / słyszałem , że nie 80 mld a 120 (125) mld. Znaczy to, żeby wykonać z przydziału musimy przenieść na wykonanie w następnym roku (jak będzie zgoda), czyli odwlekanie / nazwijmy skromnie / niemożliwego w infra kolejowej, gdyż drogowa ma wsparcie i płatności budżetowe, a kolej wystąpi z prośbą do tych, co asfalty widzą.

A może tylko optymistą jestem - hm !
2015-02-26 20:50:50 Autor: stan
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
To tylko sie modlic aby ojro nie bylo po 2,5zeta
2015-02-26 21:20:07 Autor: Amicus
---.dynamic.gprs.plus.pl
Byle do jesieni i do wyborów....a potem nagle się okaże, że z perspektywy 2007-2013 trzeba przez nieudolność PLK-i i jej "przyjazne podejście" do niektórych generalnych wykonawców zwrócić unii kilka miliardów PLN
2015-02-26 21:29:53 Autor: Kaczor donald
---.dynamic.chello.pl
No dobra, kiedy przetargi? W 2017????
2015-02-26 21:49:38 Autor: kali74
---.sgyl.cable.virginm.net
..."Udowodnilismy, że umiemy sprawnie wykorzystać te pieniądze"...
...na budowę autostrad po trzykrotnie zawyzonych stawkach!!!!
..."Na obecnej perspektywie skorzystają szczególnie przedsiębiorcy"...
...będą mogli w końcu dochodzić odszkodowań za zniszczone bezprawnie biznesy przez mafię urzędniczą???

Przyszłość zatem rysuje się w kolorowych (jak zwykle dla polski) barwach!
2015-02-27 08:13:21 Autor: Gierek
---.10.1.25

Gierek
Zapowiedzi jak zwykle szumne, a za parę lat ból d*** i lament, że wykorzystano na kolej tylko 50%, ale oczywiście nie będzie to wina rządu, tylko niesprzyjające okoliczności zewnętrzne.
2015-02-27 10:28:04 Autor: kamikaze
---.dynamic.gprs.plus.pl
Wydaje się że to łatwa kasa, a tak naprawdę te pieniądze pchają nas w kredyty, bo jak zawsze trzeba wyłożyć swoje pieniążki w pierwszej kolejności, tylko skąd je brać? Najlepiej pożyczyć od banków, od zagranicznych oczywiście. Podsumowując każde euro zainwestowane w Polsce zwróci się zachodowi. Dopłaty się skończą a nam zostaną kredyty i trochę na prędce zrobionych inwestycji.
2015-02-28 12:53:48 Autor: Fiodor
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
http://www.biztok.pl/biznes/ponad-10-miliardow-na-modernizacje-linii-kolejowych_a20397
2015-03-04 13:38:11 Autor: Gierek
---.10.1.25

Gierek
W odpowiedzi na post kamikaze:
"Wydaje się że to łatwa kasa, a tak naprawdę te pieniądze pchają nas w kredyty, bo jak zawsze trzeba wyłożyć swoje pieniążki w pierwszej kolejności, tylko skąd je brać? Najlepiej pożyczyć od banków, od zagranicznych oczywiście. Podsumowując każde euro zainwestowane w Polsce zwróci się zachodowi. Dopłaty się skończą a nam zostaną kredyty i trochę na prędce zrobionych inwestycji."
Rozumiem, że oczekujesz iż cała Europa złoży się na Polskę, żebyśmy mogli wszystko wybudować za darmo, a sami nie dołożymy złotówki.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Prawo i polityka
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.