Partnerzy serwisu:
Pasażer

Rusza konkurs PKP Intercity dla start-upów

Dalej Wstecz
Data publikacji:
20-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Rusza konkurs PKP Intercity dla start-upów
Fot. PKP IC
Dziś ruszył organizowany przez PKP Intercity konkurs „Kolej na naukę – #IC2030”, który skierowany jest do studentów i kadry naukowej uczelni oraz pracowników jednostek naukowo-badawczych, którzy mogą wchodzić w skład start-upów. Celem jest umożliwienie przedstawicielom tych środowisk podzielenia się pomysłami na nowe, innowacyjne rozwiązania, które będą odpowiedzią na wyzwania wynikające ze strategii inwestycji oraz rozwoju PKP Intercity. Dla najlepszych trzech projektów przewidziane są nagrody finansowe - zachęca przewoźnik. 

Jak informuje PKP IC, przedmiotem konkursu jest opis inicjatywy projektowej zawierającej innowacyjne rozwiązanie, zgodnie z wytycznymi znajdującymi się w regulaminie. Zagadnienia merytoryczne łączą się z zadaniami określonymi w strategii PKP Intercity. Tematyka poszczególnych zagadnień to:
  • Wykorzystanie sztucznej inteligencji w pasażerskim transporcie kolejowym,
  • Kolej – najbardziej ekologiczny środek transportu zbiorowego,
  • Wygoda i bezpieczeństwo podróży koleją,
  • Zakup biletu – początek wspaniałej podróży.
Na przygotowanie swoich propozycji uczestnicy konkursu mają czas do 15 maja 2023 – w tym okresie należy przekazać do PKP Intercity kompletną dokumentację konkursową.

Jak dodaje przewoźnik, do zgłoszenia można dodatkowo dołączyć graficzną prezentację inicjatywy projektowej. Zgłoszone pomysły będą oceniane na podstawie pięciu kryteriów m.in.: spójność merytoryczna, korzyści jakie zaoferuje wprowadzenie w życie proponowanego rozwiązania, innowacyjność i oryginalność. Równie ważny będzie też aspekt wpływu na środowisko naturalne i społeczeństwo oraz możliwość skalowania rozwiązania i koszt jego wdrożenia. Dodatkowo punktowana będzie gotowość do współpracy z PKP Intercity we wdrożeniu zgłoszonej inicjatywy projektowej, na odrębnie ustalonych warunkach.

= Wierzymy w kreatywność i możliwości polskiej kadry akademickiej i młodych ludzi. Wiele osób, które podróżują pociągami mogą mieć swoje przemyślenia i wnioski nt. funkcjonowania polskiej kolei – chcemy je poznać i dlatego zapraszamy ich do współpracy. Nasi eksperci dokładnie przeanalizują wszystkie nadesłane projekty i wybiorą najlepsze z nich. Biorąc udział w konkursie można nie tylko wygrać jedną z przygotowanych nagród, lecz przede wszystkim wywrzeć namacalny wpływ na polską kolej. Jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskiem akademickim i chcemy ją rozwijać– mówi Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity cytowany w komunikacie. 

Projekty będą ocenione przez kapitułę, w skład której wejdą przedstawiciele różnych obszarów merytorycznych z PKP Intercity. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w czerwcu. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie intercity.pl/konkurskolejnanauke
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5