Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Rozpoczęła się rozbiórka nastawni bramowej w Pyskowicach

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
10-05-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Rozpoczęła się rozbiórka nastawni bramowej w Pyskowicach
Fot.. Pyrlik, żelosko i czorno hołda/ Facebook
Zgodnie z zapowiedzią PKP SA, rozpoczęła się rozbiórka jednej z ostatnich nastawni bramowych na polskiej sieci kolejowej.

Sprawę nastawni bramowej w Pyskowicach na Śląsku poruszyliśmy na prośbę miejscowych aktywistów kilka tygodni temu. Początkowo PKP Polskie Linie Kolejowe zapewniały że o burzeniu nastawni nie ma na razie mowy. Jednak dzięki interpelacji złożonej przez posłankę Paulinę Matysiak okazało się, że o obiekcie zdecyduje inna spółka - PKP SA, która zapowiedziała szybkie wyburzenie obiektu. Powodem jest awaryjny stan techniczny obiektu (krawędź dachu budynku nastawni jest styczna z siecią trakcyjną.

Jak informują lokalni aktywiści i społecznicy, w tym tygodniu rozpoczęła się zapowiadana rozbiórka. Została ona uzgodniona z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków (obiekt nie jest w rejestrze zabytków) oraz z Urzędem Miasta Pyskowice, jak również została zatwierdzona przez Wojewodę Śląskiego.

- Ta nastawnia zniknie, znikną też inne zabytki związane z naszą historią techniczną. Bardzo tego żałuję - skomentował Wojciech Dinges, były prezes Kolei Śląskich, obecnie pracownik Metropolii GZM, a także autor nagradzanej książki o historii Chorzowa. Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5