Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Rosyjscy dyplomaci drezyną wracali z Korei do ojczyzny

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
21-03-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Internet obiegły zdjęcia opublikowane przez rosyjskie MSZ, a na nich niecodzienny powrót dyplomaty i jego rodziny z Korei Północnej. Aby móc wrócić do ojczyzny, w ruch musiała pójść drezyna ręczna.

Jak podało rosyjskie MSZ, 25 lutego ośmiu pracowników ambasady rosyjskiej w Korei Północnej wyjechało do domu. Jak się okazuje, zadanie nie było wcale łatwe. Mimo że w Korei Północnej oficjalnie nie ma koronawirusa, to władze wprowadziły surowe restrykcje. Kraj chwali się, że od zamknięcia się na świat w pierwszych miesiącach 2020 roku nie zanotowano ani jednego przypadku wywołanej przez SARS-CoV-2 choroby. Zamknięte są granice. Mocno ograniczony został również ruch pasażerski na kolei, dlatego droga rosyjskich dyplomatów była bardzo długa.

– Najpierw 32 godziny pociągiem, potem kolejne dwie godziny autobusem do granicy i na końcu najważniejsza część trasy – przejście na rosyjską stronę. Aby to zrobić trzeba było wcześniej zamontować wózek, postawić go na szynach, położyć na nim rzeczy, posadzić dzieci – i jechać – podało Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Rosji.

Rosja posiada niewielką granicę z Koreą Północną w okolicach Władywostoku. Z kolei na pokładzie drezyny wracał Władysław Sorokin, trzeci sekretarz ambasady, który siłą własnych mięśni napędzał wózek. Najmłodszym pasażerem była jego trzyletnia córka Waria. Wózek dyplomaci musieli pchać ponad kilometr, w tym przez most nad rzeką Tuman.

Po rosyjskiej stronie na stacji w miasteczku Chasan na rodzinę dyplomaty czekali koledzy z przedstawicielstwa MSZ Rosji we Władywostoku. Tam również czekał autobus, który zawiózł rodaków prosto na lotnisko.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5