Partnerzy serwisu:
Pasażer

Rosną ceny biletów w Polregio

Dalej Wstecz
Data publikacji:
07-12-2021
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Rosną ceny biletów w Polregio
Fot. ms. rynek kolejowy
Od 12 grudnia Polregio wprowadza modyfikację ogólnopolskiego cennika biletów. Podwyżki dotkną zarówno stałych pasażerów, jak i osoby podróżujące sporadycznie. Operator podkreśla, że wzrostu cen biletów nie było od lat.

Jak poinformowało w informacji prasowej Polregio, 12 grudnia, z dniem zmiany rozkładu jazdy, korekcie ulegną ceny:

  • biletów jednorazowych i okresowych dla taryfy podstawowej oraz Taryfy Razem na przejazdy pociągami regio, interREGIO i superREGIO
  • opłat dodatkowych oraz opłat manipulacyjnych.
Jako jedyny tak duży przewoźnik pasażerski od trzech lat nie korygowaliśmy cen biletów jednorazowych. Cennik został skonsultowany i zaakceptowany przez organizatorów publicznego transportu zbiorowego, czyli marszałków województw, na zlecenie których Polregio realizuje połączenia kolejowe.

– Liczymy na zrozumienie pasażerów, w tym roku już dokonaliśmy zakupu zmodernizowanych składów, a w najbliższym czasie rozpoczniemy zakup nowego taboru, co znacząco poprawi komfort podróży na obsługiwanych przez Polregio trasach. Przejazdy koleją są najbardziej ekologicznym środkiem transportu i nadal pozostają tańszym rozwiązaniem niż przejazdy samochodem na tym samym dystansie – napisał przewoźnik, wspominając o zakupie sześciu używanych pojazdów od Zachodniego Pomorza i planie zakupu ponad 200 nowych zespołów trakcyjnych.

Podwyżki są odwrotnie proporcjonalne do długości trasy – im krótszy przejazd, a co za tym idzie tańszy bilet, tym procentowo koszt biletu jest wyższy. Ceny biletów w województwach, gdzie nie obowiązują taryfy lokalne (jak na przykład w Świętokrzyskiem czy Pomorskiem, gdzie będą podwyżki także dla pasażerów SKM Trójmiasto) wzrosną dla odległości od 21 do 25 kilometrów o 15%, nieco mniej na dystansie od 11 do 15 kilometrów – o 10%. Niższe podwyżki będą w wypadku podróży powyżej 181 kilometrów – poniżej 10% wartości obecnej ceny biletów. Prawie nie zmienią się w wypadku podróży powyżej 320 kilometrów – jednak tylko bardzo nieliczne pociągi spółki kursują na takie dystanse.

Nowa taryfa przewozowa Polregio dostępna jest tutaj.

Podwyżki cen biletów z 12 grudnia wprowadzą także Koleje Dolnośląśkie i Koleje Mazowieckie.
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Biznes

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Jakub Madrjas 20 lipca 2023

Ruszyła nowa wakacyjna kampania reklamowa Polregio [FILMY]

Pasażer

Mediator w sporze związków z Polregio

Biznes

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Biznes

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Jakub Madrjas 20 lipca 2023

Ruszyła nowa wakacyjna kampania reklamowa Polregio [FILMY]

Pasażer

Mediator w sporze związków z Polregio

Biznes

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5