Partnerzy serwisu:
Pasażer

PKP IC: Bilety z przesiadką i krótsza przerwa technologiczna online [aktualizacja]

Dalej Wstecz
Data publikacji:
21-11-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
PKP IC: Bilety z przesiadką i krótsza przerwa technologiczna online [aktualizacja]
Fot. PKP Intercity
Internetowy system sprzedaży PKP Intercity wzbogacił się o długo oczekiwaną funkcję – sprzedaży biletów z przesiadką. Przewoźnik skrócił też uciążliwą dla pasażerów nocną przerwę technologiczną w systemie.

Możliwość zakupu biletu na połączenia z przesiadką została dziś (20 listopada) uruchomiona w systemie sprzedaży PKP Intercity. Z obserwacji wynika, że funkcja nie jest jeszcze dostępna na wszystkie połączenia. Czekamy na informacje przewoźnika w tej sprawie. 

Według informacji zawartej w nowym regulaminie, bilet przesiadkowy można kupić na pociągi różnej kategorii, ale tylko z przesiadką w tej samej stacji. Oferta dotyczy tylko miejsc do siedzenia (bez przedziałów menedżerskich) i w tej samej klasie w obu pociągach.

Warto dodać, że inicjatywa PKP Intercity nie została wprowadzona w ramach tzw. Pakietu Podróżnika, czyli wspólnego biletu pilotowanego przez MIB. Nie obejmuje zatem wspólnych przejazdów z Przewozami Regionalnymi (Polregio) i SKM Trójmiasto – te bilety wciąż są dostępne tylko w kasach.

Według harmonogramu Pakiet Podróżnika miał być dostępny w internecie w połowie października. – Pracujemy nad tym, aby Pakiet Podróżnika był dostępny przez internet jeszcze przed końcem bieżącego roku. Jednocześnie prowadzimy rozmowy z kolejnymi przewoźnikami (samorządowymi) w sprawie dołączenie ich do naszej inicjatywy – mówi "Rynkowi Kolejowemu" Michał Stilger z biura prasowego PKP SA.

Aktualizacja: Informacja prasowa PKP Intercity

Nową funkcjonalnością pochwaliło się dziś PKP Intercity. Jak czytamy w informacji przewoźnika, bilety online cieszą się dużym zainteresowaniem podróżnych. W okresie od stycznia do końca października 2017 r. ponad 40% pasażerów kupiło bilet za pośrednictwem strony intercity.pl lub aplikacji IC Mobile Navigator. Z tego względu, po wdrożeniu biletów z różnymi zniżkami w ramach jednej transakcji, PKP Intercity wprowadziło kolejną funkcjonalność w internetowym systemie sprzedaży. Od 20 listopada br. za pośrednictwem strony intercity.pl podróżni mogą kupić bilety na przejazdy z przesiadką, dzięki czemu planowanie podróży będzie jeszcze łatwiejsze, ponieważ zakup dwóch biletów odbywa się w ramach jednej transakcji.

Bilet internetowy można nabyć na przejazd dwoma pociągami w komunikacji krajowej, czyli z jedną przesiadką. W przypadku wyszukania połączeń, gdzie czas na przesiadkę jest krótszy niż 10 min., system wyświetli użytkownikowi odpowiedni komunikat ostrzegawczy o niewielkim czasie na przesiadkę. Podróż z przesiadką może trwać maksymalnie 24 godz. na trasie nieprzekraczającej 1400 km i nie krótszej niż 20 km. Wymiany lub zwroty biletów są możliwe tylko w przypadku rezygnacji z całej podróży.

Krótsza przerwa technologiczna

Kolejnym udogodnieniem dla pasażerów wprowadzonym przez PKP Intercity jest skrócenie przerwy technologicznej w internetowym systemie sprzedaży. Od 16 listopada br. przerwa trwa od godz. 23:45 do godz. 00:30, czyli o połowę krócej niż dotychczas. Skrócenie przerwy technologicznej to udogodnienie dla pasażerów kupujących bilety z dużym wyprzedzeniem przez Internet.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5