Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Rembertów: Pociąg zza ekranu

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
23-07-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Przejazd ulicą Cyrulików w warszawskim Rembertowie przez tory nie wydaje się bezpieczny. Zza ekranu nie widać, czy jedzie pociąg. W tym miejscu ma na szczęście zostać uruchomiona sygnalizacja przejazdowa.

Kierowcy jadący ul. Cyrulików w Rembertowie mają do pokonania stresujący przejazd drogowo-kolejowy z linią 449. Jadąc od strony Warszawy zbudowany w ramach modernizacji linii Rail Baltika ekran akustyczny bardzo ogranicza widoczność w stronę Warszawy. Do tego duży kąt przecięcia linii kolejowej powoduje, że upewnienie się, czy nie nadjeżdża pociąg bez wyjścia z samochodu jest właściwie niemożliwe.

Oczywiście, na przejeździe docelowo będzie uruchomiona sygnalizacja, jednak przynajmniej przed dwoma tygodniami, kiedy zajęliśmy się sprawą, kierowca nie miał żadnej informacji, że pociągi nie kursują tą linią. Zawsze mogą zresztą jeździć tędy pociągi techniczne. Co na to PKP PLK?

– Przejazd kolejowo-drogowy na linii 449 przy ulicy Cyrulików będzie wyposażony w nowoczesne urządzenia sterowania ruchem, sygnalizację i rogatki, które zagwarantują kierowcy bezpieczne przejechanie na drugą stronę linii kolejowej przy zachowaniu zasad ruchu drogowego – odpowiada Karol Jakubowski z PKP PLK.

– Obecnie trasa nie jest wykorzystywana. Ruch zostanie przywrócony po zakończeniu inwestycji na odcinku pomiędzy Rembertowem a Zielonką w sierpniu. Do tego czasu zabezpieczenia zostaną zainstalowane – obiecuje rzecznik. Jak podkreśla, ekrany akustyczne zostały zamontowane zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie środowiska.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5