Partnerzy serwisu:
Pasażer

Prezydent Austrii pojechał na Szczyt Klimatyczny pociągiem. Nie było jego wagonu

Dalej Wstecz
Data publikacji:
03-12-2018
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Prezydent Austrii pojechał na Szczyt Klimatyczny pociągiem. Nie było jego wagonu
Fot.
Prezydent Austrii, Alexander Van der Bellen w drogę na Szczyt Klimatyczny COP24 w Katowicach wybrał pociąg. Nie uniknął utrudnień – kolej nie podstawiła wagonu, w którym miał miejsce.

Prezydent Van der Bellen podkreślał, że wybrał pociąg w celu ograniczenia emisji CO2. Jego zdaniem to samo powinni zrobić pozostali uczestnicy Szczytu Klimatycznego. Jak się okazało, wagon pierwszej klasy, którym miała jechać delegacja, został wyłączony w wyniku usterki. PKP Intercity i austriackie koleje – ÖBB-Personenverkehr AG tłumaczą, że nie miały możliwości zastąpienia go innym. Pasażerów przelokowano do wagonów drugiej klasy, w tym również prezydenta i towarzyszące mu osoby oraz dziennikarzy.

Rzeczniczka PKP Intercity Agnieszka Serbeńska podkreśla, że PKP Intercity wdrożyło na czas Szczytu Klimatycznego procedury związane z przejazdami przedstawicieli państw czy grup reprezentujących dane kraje. Austriacka delegacja jednak z tego nie skorzystała – po prostu kupiła bilety. – PKP Intercity i austriackie koleje – ÖBB-Personenverkehr AG nie otrzymały żadnej informacji o podróży prezydenta Austrii na to wydarzenie pociągiem relacji Wiedeń – Katowice, co uniemożliwiło przewoźnikom przygotowanie się na zaistniałą sytuację – wyjaśnia Serbeńska. 

Austriacy drugi raz tego błędu nie popełnią. – Otrzymaliśmy już informację o terminie powrotu austriackiej delegacji do Wiednia i jesteśmy przygotowani do obsługi jej przejazdu – zapewnia Serbeńska. Wygląda na to, że oprócz prezydenta i delegacji z Austrii żaden prezydent ani premier nie zdecydował się na podróż pociągiem – a przynajmniej PKP Intercity nie ma takiej informacji. 
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5