Przewozy Regionalne na długi weekend zwiększają liczbę pociągów. Najwięcej dodatkowych kursów pojedzie już jutro i w czwartek (6 i 7 czerwca). W trasy wyruszą pierwsze pociągi sezonowe oraz składy uruchamiane w związku z Euro 2012. W miarę możliwości taborowych przewoźnik zapowiada wzmacnianie składów dodatkowymi wagonami lub jednostkami elektrycznymi.
Jak informuje Michał Stilger przewoźnik przygotował się dodatkowe połączenia na czerwcowy długi weekend. - Przewozy Regionalne, przewidując zwiększone zainteresowanie podróżnych ofertą połączeń dalekobieżnych w okresie długiego weekendu czerwcowego, rozszerzyły terminy kursowania wybranych pociągów interREGIO. Dodatkowo pojadą „pociągi studenckie” zazwyczaj kursujące w piątki i niedziele, wcześniej na trasy wyruszą także pociągi sezonowe. Do dyspozycji podróżnych będą również ogólnodostępne pociągi dodatkowe, dedykowane kibicom przemieszczającym się po kraju w czasie trwania Mistrzostw Euro 2012 – opisuje ofertę „Rynkowi Kolejowemu” Michał Stilger z biura prasowego Przewozów Regionalnych.
Najwięcej dodatkowych pociągów pojedzie 6 i 7 czerwca. Obok składów kursujących codziennie pasażerowie będą mogli skorzystać z dalszych 16 połączeń. Ich lista znajduje się poniżej:
- „Wilda” Poznań – Gorzów Wielkopolski (6.06),
- „Wilda” Gorzów Wielkopolski – Poznań (6.06),
- „Flisak” Warszawa – Bydgoszcz (6.06),
- „Flisak” Toruń – Warszawa (6.06),
- „Delfin” Kołobrzeg – Poznań (6.06),
- „Delfin” Poznań – Kołobrzeg (7.06),
- „Prosna” Białystok – Wrocław (6.06),
- „Żubr” Warszawa – Białystok (6.06),
- „Żubr” Białystok – Warszawa (6.06),
- „Prosna” Wrocław – Chełm (6.06),
- „Cisy” Chełm – Warszawa (7.06),
- „Semafor” Kraków – Łódź (6.06),
- „Angelus” Katowice – Wrocław (7.06),
- „Angelus” Wrocław – Katowice (6.06),
- „Łysica” Kielce – Wrocław (7.06)
- „Łysica” Wrocław – Kielce (6.06).
Przewoźnik uruchomi także pierwsze połączenia sezonowe. Codziennie od 7 do 10 czerwca do Zakopanego dojadą pociągi interREGIO z Częstochowy i Warszawy. Podczas długiego weekendu rozpoczną kursowanie składy "Lazur" i "Bursztyn". Można będzie nimi dojechać do Gdyni z (odpowiednio) Łodzi (przez Kutno, Toruń i Iławę) i Katowic (przez Zduńską Wolę i Bydgoszcz).
Jak podkreśla przedstawiciel biura prasowego przewoźnika w długi weekend rozpoczną kursowanie ogólnodostępne pociągi uruchamiane dla kibiców Mistrzostw piłkarskich Euro 2012. Pociągi połączą Gdynię z Poznaniem (podczas długiego weekendu kursują codziennie) oraz Warszawę z Białymstokiem, Lublinem i Łodzią (kursują tylko 8 czerwca lub w nocy z piątku na sobotę). Dodatkowo 8 czerwca trasę Poznań – Lublin – Poznań pokona skład REGIOekspres „Warta”.