Partnerzy serwisu:
Pasażer

Polska Wschodnia: Pociągi w długi weekend majowy

Dalej Wstecz
Data publikacji:
27-04-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Polska Wschodnia: Pociągi w długi weekend majowy
fot. Rafał JasińskiSkład Wigierskiej Kolei Wąskotorowej
Przełom kwietnia i maja to czas intensywnych wyjazdów wypoczynkowych. W makroregionie Polski Wschodniej pojadą regionalne pociągi sezonowe, dzięki którym możliwy będzie dojazd do Nowego Łupkowa i przejazd przez Roztocze. W tym czasie większość kolei wąskotorowych uruchomi ogólnodostępne składy turystyczne.

Ruch dalekobieżny: Niektóre pociągi także 2 i 3 maja

PKP Intercity nie informuje o uruchamianiu dodatkowych pociągów w okresie od 30 kwietnia do 3 maja. Natomiast pociągi, co do zasady kursujące w weekend, pojadą również 2 i 3 maja. Tak będzie w przypadku pociągów dojeżdżających do Zamościa (TLK Siemiradzki Poznań – Wrocław – Kraków – Rzeszów – Zamość i TLK Antares Wrocław – Kraków – Rzeszów – Zamość) oraz do Zagórza (TLK Staszic kursujący na trasie Zagórz – Rzeszów – Bydgoszcz/ Piła i TLK Luna obsługujący relację Zagórz – Stróże – Kraków – Warszawa). W długi weekend pojedzie również TLK Polaris łączący Białystok ze Szczecinem Głównym.

Zmieni się kursowanie niektórych pociągów, które nie kursują codziennie. Przykładowo odjeżdżające z Olsztyna pociągi TLK Jeziorak do Poznania i Orłowicz do Krakowa Głównego, zwykle kursujące od poniedziałku do soboty, nie pojadą we wtorek 3 maja. Również ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego nie wyruszy w poniedziałek 2 maja TLK Sienkiewicz do Kielc, w tym samym dniu nie pojedzie TLK Hańcza łącząca Suwałki z Warszawą.

Ruch regionalny: Pojadą pociągi sezonowe

Na przełomie kwietnia i maja rozpocznie się obsługa połączenia Rzeszów z Zamość przez Jarosław, Lubaczów, Bełżec i Zwierzyniec. Zacznie wtedy kursować jedna para pociągów weekendowych. Dodatkowo w okresie "majówki" połączenie to będzie realizowane w pierwszy poniedziałek i wtorek tego miesiąca. Dodatkowo w okresie 30 kwietnia – 3 maja pojadą pociągi z Chełma i Lublina (po jednym) do Bełżca. Oba pociągi dotrą do stacji docelowej przed południem. W powrotną stronę wyruszą popołudniem i dojadą do stolicy regionu. Na stacji Zawada będą skomunikowane ze składami dowożącymi do Zamościa.

Podczas całego długiego weekendu będzie również kursować pociąg do Łupkowa. Z Rzeszowa wyjedzie o 5:42, kurs powrotny rozpocznie się 2 minuty przed 16:00. Zatem w ciągu doby relację obsłuży jedna para pociągów.

W oparciu o kursujące na co dzień pociągi Przewozów Regionalnych Oddział Podlaski wspólnie z dyrekcją Biebrzańskiego Parku Narodowego na długi weekend majowy przygotował ofertę dla rowerzystów. Turyści będą mogli z Białegostoku dojechać i wrócić pociągami stałego kursowania do Osowca Twierdzy. Nie będą mieli obowiązku nabywać karty wstępu na wycieczkę po parku. Bilet na pociąg pozwoli zatem na bezpłatne zwiedzanie obszaru chronionego.

Jednocześnie należy pamiętać, że nie wszystkie pociągi regionalne będą kursowały w poniedziałek, które na co dzień kursują w dni robocze. Przykładowo mniej pociągów będzie kursowało na wszystkich trasach wychodzących z Lublina.

Ogólnodostępne pociągi na „wąskotorówkach"

Podczas „majówki” większość przewoźników wąskotorowych uruchomi pociągi turystyczne. Najwięcej pociągów ogólnodostępnych zaplanowała Wigierska Kolej Wąskotorowa i Turystyczna Kolei Wąskotorowa w Hajnówce. Od 30 kwietnia do 3 maja codziennie pojadą po 2 pary pociągów. W obu przypadkach wyjazdy ze stacji początkowych zaplanowano na 10:00 i 13:00. Nieco krócej, bo od 1 do 3 maja będzie można skorzystać z pociągów Ełckiej Kolei Wąskotorowej. W tych dniach raz dziennie pojedzie skład na trasie Ełk – Sypitki – Ełk. Odjazd ze stacji początkowej – 10:00.

Nałęczowska Kolej Wąskotorowa uruchomi ogólnodostępne połączenia 1 i 3 maja. W tych dniach skład pokona trasę Karczmiska – Opole Lubelskie – Karczmiska – Polanówka. Planowy odjazd ze stacji początkowej o godzinie 11:00. Pociąg Pogórzanin Przeworskiej Kolei Wąskotorowej pojedzie w niedziele (odjazd o godzinie 9:00) i dotrze do Dynowa. Na ten sam dzień zaplanowano kursowanie pociągu turystycznego Jędrzejowskiej Kolei Dojazdowej. Skład ma pokonać trasę Jędrzejów – Pińczów – Jędrzejów (odjazd o godzinie 10:00), a w przypadku zebrania się odpowiednio licznej grupy osób, dodatkowo dojedzie do stacji Umianowice. Natomiast w sobotę i niedziele pojadą pociągi Bieszczadzkiej Kolei Leśnej. Składy pokonają trasy: Majdan – Przysłup – Majdan (odjazd o godzinie 9:30) i Majdan – Balnica – Majdan (odj. 13:00).

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP IC: Ponad 30 mln pasażerów w pół roku

Pasażer

PKP IC: Ponad 30 mln pasażerów w pół roku

Łukasz Malinowski 05 lipca 2023

PKP Intercity rozpoczyna letni sezon

Tabor i technika

PKP Intercity rozpoczyna letni sezon

Michał Szymajda 20 czerwca 2017

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP IC: Ponad 30 mln pasażerów w pół roku

Pasażer

PKP IC: Ponad 30 mln pasażerów w pół roku

Łukasz Malinowski 05 lipca 2023

PKP Intercity rozpoczyna letni sezon

Tabor i technika

PKP Intercity rozpoczyna letni sezon

Michał Szymajda 20 czerwca 2017

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5