Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Polregio: Jak najbardziej chcemy naprawić SA109-009

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
11-02-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Polregio: Jak najbardziej chcemy naprawić SA109-009
Fot. Nikodem Wodowski: https://youtu.be/X7lOPGFgla0SA109 po wypadku
Zarówno do przetargu na wykonanie modernizacji dwóch SA109 z Podkarpacia, jak i do przetargu na naprawę powypadkową SA109-009 poważnie zniszczonego w wypadku, nie zgłosił się nikt.

W pierwszym przypadku województwo podkarpackie zdecydowało się na ponowienie przetargu i znów będzie szukać firm, które wykonają na produktach Kolzamu naprawdę główną połączoną z modernizacją. Do poprzedniego postępowaniu nie zgłosił się nikt.

Jak można się było spodziewać, nikt też nie chce naprawić poważnie zniszczonego w wypadku pojazdu SA109-009. Według informacji, które otrzymaliśmy od pragnących zachować anonimowość producentów: doprowadzenie pojazdu do stanu używalności może przekraczać jego rzeczywistą wartość. Lista uszkodzeń 16-letniego pojazdu po poważnym wypadku do którego doszło w Nowym Gronowie jest bardzo długa i obejmuje np. rozbite czoło autobusu szynowego, brak poszycia lewego boku kabiny, zerwany hak cięgłowy, uszkodzenia silnika spalinowego, zerwane i uszkodzone amortyzatory poziome i pionowe, pogięte zbiorniki powietrza, zerwany przegub, pozrywane drzwi szafy pneumatycznej, przesuniętą podłoga w kabinie do środka pojazdu, uszkodzony pulpit maszynisty przesunięty do środka pojazdu, zerwane lusterka, wybite szyby boczne, zniszczone siedzenia pasażerski… A to zaledwie ćwierć wymienionych uszkodzeń.

Co bardzo ciekawe, według naszej wiedzy Polregio nabyło bardzo zniszczony pojazd od województwa małopolskiego, które formalnie, mimo wcześniejszego użyczenia go na Pomorze (gdzie miał miejsce wypadek), pozostawało jego właścicielem. We listopadzie 2019 Małopolska po raz czwarty wystawiła SA109 009 na aukcję, w której cena wywoławcza wynosiła 173 tysięcy złotych netto. Polregio stało się później właścicielem tego pojazdu.

Mimo braku chętnych do naprawienia tego co po wypadku zostało z pojazdu, Polregio wydaje się nie rezygnować z chęci doprowadzenia go do stanu używalności za wszelką cenę.

– Jak najbardziej chcemy naprawić SA109-009 i obsługiwać tym pojazdem połączenia kolejowe. Obecnie analizujemy możliwość powtórzenia postępowania przetargowego – napisał w odpowiedzi na nasze pytania Dominik Lebda, rzecznik prasowy Polregio.

Nie jest tajemnicą, że spółka ma bardzo ograniczone zasoby jeśli chodzi o pojazdy spalinowe. W rozkładzie jazdy 2018/2019 skutkowało to poważnymi problemami z obsługą linii niezelektryfikowanych. Warto zwrócić w tym miejscu uwagę w jaki sposób z pozyskaniem spalinowych zespołów trakcyjnych poradzili sobie Czesi.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Biznes

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Jakub Madrjas 20 lipca 2023

Ruszyła nowa wakacyjna kampania reklamowa Polregio [FILMY]

Pasażer

Mediator w sporze związków z Polregio

Biznes

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Biznes

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Jakub Madrjas 20 lipca 2023

Ruszyła nowa wakacyjna kampania reklamowa Polregio [FILMY]

Pasażer

Mediator w sporze związków z Polregio

Biznes

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5