Partnerzy serwisu:
Pasażer

Połączenie Berlin – Wrocław w każdy weekend (zdjęcia)

Dalej Wstecz
Data publikacji:
04-05-2016
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Koleje Dolnośląskie

Podziel się ze znajomymi:

30 kwietnia, za sprawą Deutsche Bahn oraz Kolei Dolnośląskich, doszło do pierwszego od dwóch lat połączenia stolicy Dolnego Śląska ze stolicą Niemiec. To wydarzenie było o tyle niezwykłe, że wyznaczyło nowe standardy kolejowe – pociągów interaktywnych, gdzie pasażer odbywa nie tylko podróż z punktu A do punktu B, ale też bierze czynny udział w wydarzeniach na pokładzie pojazdu.

– Ciągle zmieniające się oczekiwania podróżnych stawiają przed nami nowe wyzwania. Dlatego staramy się robić coś więcej, coś ponad tradycyjne przejazdy. Można powiedzieć, że tworzymy historię wyznaczając zupełnie nowe kierunki dla ruchu pasażerskiego – powiedział prezes KD Piotr Rachwalski podczas inauguracji "Pociągu do Kultury". – Pierwszym kursem przejechało 420 pasażerów, to daje nam pewność, że połączenie ma szanse na sukces – dodał.

Kulturalnie do Europejskiej Stolicy Kultury

Gości witały władze miasta oraz Dolnego Śląska, prezydent Rafał Dutkiewicz oraz członek zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzy Michalak. Wśród pasażerów znaleźli się ambasador Rzeczpospolitej Polskiej Jerzy Margański, minister do spraw infrastruktury i planowania w Brandenburgii Kathrin Schneider, berlińska Sekretarz Stanu i posłanka europejska Hella Dunger-Löper, dyrektor VBB Susanne Henckel, pełnomocnik koncernu DB na region Berlina Alexander Kaczmarek oraz dr Volker Hassemer, przewodniczący zarządu Fundacji Zukunft Berlin.

– Cieszy nas to, że dajemy początek nie tylko połączeniom z Europejską Stolicą Kultury. Ważne jest, że pokazujemy, że pokład pojazdu może być przestrzenią dla kultury, że przejazd może być interaktywny, z muzyką na żywo, że może czynnie włączać pasażerów w tworzenie sztuki, przygotować na to, co czeka ich w mieście, które jest Europejską Stolicą Kultury – podsumowuje Piotr Rachwalski.

Do Berlina co weekend

Pociąg do Kultury kursować będzie do 25 września w weekendy oraz w święta 5 oraz 16 maja. Pociąg odjeżdża z dworca Berlin Lichtenberg w soboty i niedziele o 8:31, a z Wrocławia o 19:21 w soboty i o 16:29 w niedziele. Podróż w jedną stronę kosztuje 19 euro lub 79 złotych. Na pasażerów czeka również catering. Połączenie finansuje strona niemiecka oraz Miasto Wrocław ramach Europejskiej Stolicy Kultury.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5