Partnerzy serwisu:
Pasażer

Będzie więcej pociągów do Mielca w dni robocze. W weekendy niemal nic

Dalej Wstecz
Data publikacji:
29-12-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Będzie więcej pociągów do Mielca w dni robocze. W weekendy niemal nic
Fot. M. Szymajda
Wraz z nowym rokiem znacząco zwiększyć ma się liczba połączeń kolejowych z Dębicy do Mielca. Na otwartej przed dwoma laty trasie nadal nie będzie jednak kursów sobotnich. W niedziele będzie zaś można skorzystać tylko z jednego pociągu finansowanego przez podkarpacki urząd marszałkowski.

Przez około dekadę jedno z największych miast województwa podkarpackiego – Mielec – pozostawało odcięte od sieci kolejowych połączeń pasażerskich. Niespełna dwa lata temu na południowym odcinku linii nr 25 Łódź Kaliska – Mielec – Dębica wznowiony został ruch regionalny. Kilka miesięcy temu pociągi wróciły też na fragment Mielec – Padew. Oferta połączeń pozostawała jednak dość skromna i oscylowała wokół 4 – 5 par pociągów kursujących wyłącznie w dni robocze i 1 pary w niedziele.

Pozostaną studenckie pociągi piątkowo-niedzielne

Wraz z wejściem w życie nowego rocznego rozkładu jazdy pociągów, a więc 11 grudnia tego roku, liczba połączeń do Mielca i Padwi została nieznacznie rozszerzona. Samorząd województwa zapewnia, że nie zakończył procesu poprawy oferty na tej trasie, i zapowiada nowości. – W roku 2023 planujemy uruchomić dodatkowo nowe połączenia w relacji Dębica – Mielec – Padew – mówi Daniel Kozik z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Zmiany będą dotyczyć głównie odcinka z Dębicy do Mielca.

– W relacji Dębica – Mielec – Dębica będzie kursowało łącznie 17 pociągów w dni robocze – zapowiada nasz rozmówca. Podaje on łączną liczbę kursów w obu kierunkach (przekłada się to na 8 – 9 kursów w każdą ze stron). Podobnie jak obecnie, ofertę mają uzupełniać dwa pociągi kursujące w piątki w porze wieczornej (po jednym w każdym kierunku). Zachowana zostanie też jedna para połączeń niedzielnych.

Sobota nadal bez choćby jednego kursu

Rozkład jazdy przewiduje też łącznie dziewięć kursów z Dębicy do Padwi lub z powrotem kursujących w dni robocze. W tym przypadku oferta nie ulegnie więc większym zmianom w stosunku do stanu aktualnego. Dodatkowa para kursów będzie też uruchamiana w piątki. – Będzie też jedna para pociągów niedzielnych jako przedłużenie relacji do i z Mielca – informuje przedstawiciel samorządu.

Zwraca uwagę, że również tym razem UMWP nie zdecydował się na rozpoczęcie finansowania połączeń realizowanych w soboty. Linia nr 25 pozostanie więc obsługiwana jedynie przez sześć dni w tygodniu. Swoich kursów na południowym odcinku linii nr 25 nie uruchamia bowiem PKP Intercity, choć ma takie plany na przyszłość.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5