Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Pociągi wróciły na szlak między Szczecinem a Świnoujściem

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Autor:

PKP PLK

Data publikacji:
05-08-2015
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
PKP PLK

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Pociągi wróciły na szlak między Szczecinem a Świnoujściem
O godzinie 2. w nocy z wtorku na środę służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych zakończyły prace związane z usuwaniem wykolejonych cystern i naprawą jednego z dwóch torów koło Międzyzdrojów.

Przywrócenie bezpośredniego przejazdu pociągów regionalnych i dalekobieżnych oznacza zakończenie utrudnień związanych z przesiadkami do autobusów. Pierwszym pociągiem, który przejechał naprawionym torem był skład Przewozów Regionalnych relacji Świnoujście – Szczecin Główny.

– Ruch pociągów na odcinku Warnowo – Lubiewo prowadzony jest jeszcze po jednym torze w dwóch kierunkach. Równocześnie trwają prace związane naprawą i udrożnieniem drugiego toru. Jazda jednotorowa w okolicach Międzyzdrojów (szlak Lubiewo - Warnowo) nie powinna istotnie ograniczać rozkładowego kursowania pociągów – powiedział Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK.

2 sierpnia przed godz. 17.00 pomiędzy Warnowem a Lubiewem na trasie Wolin – Świnoujście wykoleiły się puste cysterny pociągu ORLEN Koltrans relacji Świnoujście – Płock. Nie było poszkodowanych i zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi oraz dla środowiska jednak wagony zablokowały trasę. Natychmiast zabezpieczono teren, zorganizowano zastępczą komunikacje dla pasażerów i rozpoczęły się działania techniczne związane z usuwaniem skutków zdarzenia.

 


Zapraszamy na V Kongres Kolejowy, który odbędzie się 28 października 2015 roku w Katowicach. W tym roku wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi analiza polskiego rynku kolejowego oraz kwestia przygotowania inwestycji w infrastrukturze kolejowej.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz TUTAJ.

Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5