Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Pociągi „wolne od koronawirusa” zaczęły kursować we Włoszech

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
20-04-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Pociągi „wolne od koronawirusa” zaczęły kursować we Włoszech
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)Frecciarossa we Florencji
Trenitalia rozpoczęła obsługę linii Mediolan – Rzym szybkimi pociągami Frecciarossa, które sygnowane są marką „Covid-free”. Dzięki specjalnym procedurom bezpieczeństwa na pokład są wpuszczone tylko testowane osoby.

Pierwsze szybkie pociągi Frecciarosssa „Covid-free” ruszyły w piątek 16 kwietnia. Chodzi o dwie pary pociągów – poranną i wieczorną (z Rzymu o godzinie 8:50 i 18:00). Przed wejściem na pokład tych konkretnych kursów wymagane jest okazanie negatywnego wyniku na obecność koronawirusa. Dotyczy to także załogi pociągu. Wynik testu musi pochodzić najpóźniej z ostatnich 48 godzin przed wejściem na pokład. Trenitalia zaznacza, że test może być również wykonany na stacji Roma Termini lub Milano Centrale. Jest on bezpłatny, można go wykonać na 45 minut przed podróżą, wynik otrzymuje się po 15 minutach od badania.

Nie oznacza to, że szybkimi połączeniami Frecciarossa między północą a centrum Włoch możemy poruszać się wyłącznie pociągami „Covid free”. Między miastami uruchamianych jest kilkanaście pociągów, z których tylko te dwa są w tym standardzie. W każdym obowiązuje limit 50% miejsc siedzących. Zważywszy na bardzo niewielką liczbę zakażeń, do których dochodzi w transporcie publicznym, jest to bardziej działanie marketingowe.

Niemniej Trenitalia zamierza uruchomić na dworcach kolejne miejsca, gdzie będzie można wykonać test. Miałyby powstać w Bari, Bolonii, Cagliari, we Florencji na dworcu Santa Maria Novella, w Neapolu, Palermo, Reggio Calabria, w Turynie i Wenecji Mestre. To sposób państwowego operatora i rządu na chociaż częściowe ożywienie turystyki. W ramach innych działań związanych z walką z Covid-19 do lata mają być zaszczepieni wszyscy mieszkańcy obleganych turystycznie włoskich wysp. W 2019 roku, przed pandemią, turystyka we Włoszech wytwarzała 14% PKB.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5