Partnerzy serwisu:
Pasażer

Pociągi Warszawa – Bydgoszcz pojadą jeszcze dłużej

Dalej Wstecz
Data publikacji:
08-06-2017
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Pociągi Warszawa – Bydgoszcz pojadą jeszcze dłużej
Fot. Michał Szymajda, RKPociąg TLK relacji Warszawa - Bydgoszcz na stacji Toruń Gł.
Tegoroczne lato to istna kumulacja prac torowych na sieci kolejowej zarządzanej przez PKP PLK. Prace prowadzone będą nie tylko na CMK, linii nr 7 czy E20, ale także między Kutnem a Włocławkiem. Odbije się to niekorzystnie na czasie przejazdu pociągów między stolicą a Toruniem i Bydgoszczą.

Niestety, nie pozostanie to bez wpływu na czas przejazdu pociągów pomiędzy Warszawą a Bydgoszczą. Już od grudnia 2016 roku, m.in. ze względu na zastąpienie szybkich Flirtów wolniejszymi składami TLK prowadzonymi przez lokomotywy EU07, przejazdy są dłuższe.

– 1 sierpnia zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu pociągów między Warszawą a Bydgoszczą. Będzie to wynikało z prac na odcinku Kaliska Kujawskie – Czerniewice – informuje rzecznik PKP PLK Karol Jakubowski. Roboty potrwają do III kwartału 2018 roku, w tym czasie pociągi będą kursowały po jednym torze. Roboty zostały wpisane w rozkład jazdy.

Będą nowe przystanki i bezpieczniejsze przejazdy

W ramach zadania przebudowane zostaną perony na stacji Kaliska Kujawskie i przystanku osobowym Wiktorowo. Wyposażone będą w wiaty, nowe oświetlenie i tablice informacyjne wraz z dojściami przyjaznymi dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

– Prace obejmą także wymianę torów, rewitalizację przepustów i remont 9 obiektów inżynieryjnych w tym modernizacja mostu. Dodatkowo zostanie przebudowa sieć trakcyjnej na szlaku Kaliska Kujawskie – Czerniewice. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa dzięki remontom przejazdów kolejowo – drogowych, na których m.in. wymieniona będzie nawierzchnia, zamontowane nowe urządzenia rogatkowe wraz sygnalizacją. Kwota inwestycji opiewa na 73 mln zł – wyczerpująco wyjaśnia rzecznik.

Coraz dłuższy czas przejazdu

Od 1 sierpnia wydłużenie ulegnie czas przejazdu 5 z 11 pociągów kursujących między Warszawą a Bydgoszczą. W związku z pracami pojadą dłużej od 2 do 13 minut. Najszybszy pociąg IC przemierzy trasę między miastami w 3 godziny i 21 minut, najwolniejszy w 3 godziny i 52 minut. Dla porównania: w rozkładzie jazdy 2015/2016 najszybszy pociąg kursował między stolicą a Bydgoszczą w 2 godziny i 59 minuty.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5