Partnerzy serwisu:
Pasażer

Pociąg pasażerski ponownie dojechał do Krościenka po uchodźców [aktualiacja]

Dalej Wstecz
Data publikacji:
24-03-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Pociąg pasażerski ponownie dojechał do Krościenka po uchodźców [aktualiacja]
Fot. PKP PLKSA103 Polregio w Krościenku
Tym razem bez fleszy i oficjalnych delegacji pociąg pasażerski udał się do przygranicznego Krościenka, by zabrać ukraińskich uchodźców i przejechać przez Zagórz i Sanok.

O tym, że PKP Polskie Linie Kolejowe zakończyły awaryjną naprawę toru na bieszczadzkiej linii 108 między stacjami Uherce a Krościenko dowiedzieliśmy się nieoficjalnymi kanałami przed południem.

Pociągi ponownie docierają do Krościenka

– Między Polską a granicą z Ukrainą ponownie wykorzystane jest dodatkowe połączenie kolejowe. PKP Polskie Linie Kolejowe zakończyły prace i przywróciły ruch na odcinku Uherce – Krościenko – Granica Państwa na linii Krościenko – Stróże – czytamy w komunikacie od PKP PLK. Dzięki wykonanym pracom, jest możliwość wykorzystania pociągów w komunikacji do przejścia kolejowego z Ukrainą. Kolejowe przejście graniczne w Krościenku będzie dodatkowym punktem odprawy w przewozach kolejowych.

– Na odcinku Uherce – Granica Państwa PLK wykonały prace niezbędne do bezpiecznego przejazdu składów pasażerskich. Na jednotorowej linii wymienione zostały m.in. podkłady. Przeprowadzono dodatkowy przegląd torów i poprawę widoczności na przejazdach kolejowo-drogowych. Prace wykonane zostały siłami Grupy PKP Polskie Linie Kolejowe – napisał Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK. Po uciekinierów z Ukrainy udał się do Krościenka pociąg Polregio.

Polregio w Krościenku

– Odcinek Uherce – Krościenko został ponownie dopuszczony do użytkowania. Dotychczasowa relacja została wydłużona o ten odcinek. Pociągiem przejechało około 51 uchodźców. Na odcinku Uherce – Krościenko – Uherce pociąg może jechać z maksymalną prędkością 30 km/h. Pociąg był zestawiony z dwóch pojazdów SA 103. Pociąg ma przyjechać do Tarnowa na godzinę 17:05. Zamówione są dalsze przejazdy – powiedziała rzeczniczka Polregio Aleksandra Baldys.

Do tej pory, z uwagi na naprawę toru po wykolejeniu, na uciekających przed wojną czekał w Uhercach, dokąd znad granicy docierały autobusy zamiast pociągów. Ważne jest to, że pociąg nie kursuje od stacji Krościenko, lecz od samego punktu granicznego w Krościenku, co znacznie ułatwia dostanie się na jego pokład uchodźcom.

Dowiedzieliśmy się również, że wniosek o kurs po infrastrukturze PKP PLK do Krościenka złożył również stacjonujący w Zagórzu operator SKPL. Tak jak 3 marca, w rozkładzie jazdy ponownie nie znalazło się jednak miejsce do wykonania kursów przez tego przewoźnika.

[aktualizacja]


Jak napisały PKP Polskie Linie Kolejowe "były problemy techniczne, dotyczące parametrów pojazdu, na który SKPL złożył wniosek. Przewoźnik już zaktualizował dane. Obecnie, jeśli SKPL złoży wniosek, będzie mógł realizować przewozy." 29 marca rano PLK poinformowały, że "SKPL realizuje przewozy na linii nr 108.  Zgodnie z zamówieniem odbyły się kursy z Krościenka do Krakowa Głównego w sobotę 26.03.22 i w poniedziałek 28.03.22 r. "
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Biznes

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Jakub Madrjas 20 lipca 2023

Ruszyła nowa wakacyjna kampania reklamowa Polregio [FILMY]

Pasażer

Mediator w sporze związków z Polregio

Biznes

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Biznes

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Jakub Madrjas 20 lipca 2023

Ruszyła nowa wakacyjna kampania reklamowa Polregio [FILMY]

Pasażer

Mediator w sporze związków z Polregio

Biznes

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5