Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Pociąg Kolei Czeskich uderzył w budynek w Czeskim Cieszynie

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
08-02-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Pociąg Kolei Czeskich uderzył w budynek w Czeskim Cieszynie
Fot. Drážní inspekce
W Czeskim Cieszynie, tuż przy polskiej granicy, doszło do nietypowego wypadku pociągu Kolei Czeskich. Wypadek miał miejsce krótko przed północą 7 lutego.

Spalinowy zespół trakcyjny Regionova (to mocno zmodernizowane motoraki, połączone ze sobą i posiadające część niskopodłogową w jednym z członów) przejechał sygnał „stój” na jednym z bocznych torów na łuku, rozbił kozioł oporowy i uderzył w budynek. Prawdopodobnie maszynista był przekonany, że ma ułożoną trasę na wprost, w kierunku stacji w Czeskim Cieszynie, a nie na tor techniczny. Informację o zdarzeniu jako pierwszy podał portal zdopravy.cz.

W zdarzeniu uczestniczył autobus szynowy Regionova, realizujący połączenie z Frydka-Mistka do Czeskiego Cieszyna. Ten pociąg, w innych godzinach, dociera także do polskiego Cieszyna. Na pokładzie był tylko maszynista i jeden podróżny. Nikt nie został ranny. Trwa śledztwo w sprawie przyczyn zdarzenia.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2022 do groźnego wypadku doszło na innej przygranicznej stacji z Polską – w Bohuminie. Wówczas, w wyniku najechania pociągu Pendolino na czoło innej lokomotywy, życie stracił maszynista szybkiego składu. W lutym zapadnie decyzja, czy Czesi naprawią swój szybki pociąg, wydaje się to jednak mało prawdopodobne
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5