Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

PLK wyremontuje wreszcie zabytkowy peron w Piotrkowie Trybunalskim?

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
17-11-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
PLK wyremontuje wreszcie zabytkowy peron w Piotrkowie Trybunalskim?
fot. Lichen99, lic. CC BY-SA 3.0 pl
PKP PLK prowadzi przetarg na rewitalizację zabytkowej XIX-wiecznej wiaty i peronu nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim. Prace mają zostać przeprowadzone do połowy grudnia przyszłego roku.

Przedmiotem kolejnego już przetargu jest remont zabytkowej wiaty i peronu nr 1 na stacji w Piotrkowie Trybunalskim przy linii 1 Warszawa Centralna – Katowice. Zakres prac obejmuje demontaż, wymianę i częściową naprawę zabytkowej konstrukcji wiaty peronowej wraz z wymianą poszycia dachu i obróbkami, a także remont istniejącego peronu, polegający na jego rozbiórce i późniejszej odbudowie z zachowaniem istniejącej wysokości.

Termin składania ofert mija 30 listopada. Jedynym kryterium jest cena, a po złożeniu ofert założono możliwość przeprowadzenia dodatkowych negocjacji handlowych. Zgodnie z harmonogramem prace mają być wykonane do 15 grudnia 2017 r. Roboty będą prowadzone przy czynnym torze.

W ciągu ostatnich kilku lat PKP SA wyremontowały zabytkowy budynek dworca, do którego przylega wiata przeznaczona teraz do rewitalizacji. Natomiast PKP PLK przebudowały peron nr 2. Remont pierwszego peronu zwieńczy więc proces przebudowy stacji.

Po remoncie będą więc występować dwie wysokości peronów – wyremontowany i przebudowany peron nr 2 ma standardową wysokość, natomiast peron nr 1, z uwagi na obecność zabytkowej wiaty, zachowa swoją wysokość wynoszącą 38 cm.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5