Partnerzy serwisu:
Pasażer

Grupa PKP podsumowuje wyjazdy na ŚDM

Dalej Wstecz
Data publikacji:
01-08-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Grupa PKP podsumowuje wyjazdy na ŚDM
fot. PLK
PLK podsumowują działania podczas Światowych Dni Młodzieży. Przez całą niedzielę z dworców w Krakowie odjechało 776 pociągów w tym 42 pociągi specjalne ŚDM. W sumie z Krakowa odjechało w niedzielę blisko 300 tysięcy pasażerów – o 20% więcej niż wynosiły prognozy.

Pierwsza faza wyjazdów rozpoczęła się około godz. 13:00 i obejmowała kursy aglomeracyjne. Ważnym zadaniem było rozwiezienie kilku tysięcy osób, które czekały na przystankach m.in. w Wieliczce. Dla sprawnego przewożenia pielgrzymów wprowadzony był wahadłowy ruch pociągów między Krakowem Głównym i stacjami Bieżanów (18) oraz Miechów (1). W sumie dla usprawnienia przewozów z krakowskich stacji wyjechało poza zaplanowanymi pociągami 30 składów. Dodatkowe 2 pociągi z Krakowa do Warszawy dla prawie 1,5 tys. pasażerów przygotowało PKP Intercity. Najwięcej pasażerów odjechało pociągami Przewozów Regionalnych. Blisko 10 000 pielgrzymów skorzystało z przejazdów specjalnymi pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Specjalne pociągi uruchomiło większość przewoźników.

Nad bezpiecznym i sprawnym przejazdem pociągów czuwało około 1000 dyspozytorów i dyżurnych. Wzmocnione były zespoły odpowiedzialne za informacje głosowe. Na peronach i dworcach było ponad 200 informatorów mobilnych.

Strefy buforowe i przed dworcami w Krakowie i zmieniona organizacja ruchu zaczęły działać o godzinie 17:00 o trzy godziny później niż planowano. Szczyt ruchu pasażerskiego zaczął się po godzinie 17:00. Zmieniona organizacja ruchu klientów na dworcu zdała egzamin. Mimo nadzwyczajnego natężenia potoku podróżnych obsługa na dworcu przebiegała sprawnie i płynnie. Największy ruch pasażerów był na peronie 5. dworca, z którego odjeżdżały pociągi dalekobieżne w kierunku północnym.

Do godziny 20:00 ruch pociągów przebiegał bardzo punktualnie. Spiętrzenie pociągów dodatkowych, szczególnie z kierunku Krakowa Płaszowa spowodowały opóźnienia kilkunastu składów dalekobieżnych. Czas opóźnień wynosił maksymalnie do 80 minut. W poniedziałek 1 sierpnia planowany jest odjazd z Krakowa 828 pociągów z czego 80 będą stanowić pociągi specjalne ŚDM, w tym osiem z nich to będą dodatkowe PKP Intercity. W tej chwili na dworcach w Krakowie ruch pasażerów jest dużo mniejszy niż wczoraj. W związku z tym strefy buforowe są otwarte.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5