Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

PLK naprawi odcinek Wągrowiec – Rogoźno. Dla przewozów towarowych

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
22-03-2018
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Jak dowiedział się „Rynek Kolejowy”, PLK planuje prace przy naprawie obiektów inżynieryjnych na szlaku Wągrowiec – Rogoźno. Umożliwią one jednak tylko przejazd pociągów towarowych. Lokalne samorządy chcą powrotu pociągów pasażerskich.

Decyzja PKP PLK dotyczy naprawy jedenastu obiektów inżynieryjnych na szlaku Wągrowiec – Rogoźno Wielkopolskie. Obecnie ten odcinek linii 236 Wągrowiec – Bzowo Goraj (od 77 do 95 kilometra) jest nieprzejezdny (prędkość maksymalna 0 km/h).

Jak poinformował "Rynek Kolejowy" Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PKP PLK, rzeczywiście od 26 marca do 27 kwietnia między Wągrowcem a Rogoźnem będą prowadzone roboty naprawcze na 11 obiektach inżynieryjnych. Dzięki temu od 15 maja umożliwiona zostanie jazda pociągów towarowych, między innymi dla obsługi bocznic zlokalizowanych w Rogoźnie. – Naprawa jest wykonywana ze środków własnych spółki – informuje Wolny.

Jak informowaliśmy przed miesiącem, lokalne Stowarzyszenie Jednostek Samorządu Terytorialnego „Komunikacja” podjęło działania w kierunku przywrócenia połączenia kolejowego z Wągrowca do Rogoźna i dalej do Czarnkowa. Na razie jednak powrót pociągów pasażerskich nie będzie technicznie możliwy – prace umożliwią tylko przejazd pociągów towarowych. – Naprawa nie ma związku z planami samorządów dotyczących przywrócenia pociągów pasażerskich – mówi Wolny.
 
Rys. openrailwaymap.org
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5