NUMER 12/2022
NUMER 12/2022
Temat numeru:
Polska-Ukraina
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

PKP Intercity zachęca do wakacyjnego podróżowania

| inf. prasowa 21.06.2016 1,3k

PKP Intercity zachęca do wakacyjnego podróżowania
Fot. PKP Informatyka
Lepsze czasy przejazdu i ponad 90 dodatkowych pociągów do popularnych miejscowości turystycznych, 400 składów każdego dnia w trasie, 121 000 miejsc na dobę, stały monitoring sieci kolejowej, odnowione perony, specjalna oferta na Światowe Dni Młodzieży oraz sezonowe kasy i wzmocniona informacja. PKP Intercity informują o ofercie wakacyjnej. 
Bilet Taniomiastowy w nowych relacjach

Na wybranych relacjach pasażerowie PKP Intercity mogą nabyć bilety w ofercie Bilet Taniomiastowy. W tej promocji ceny nie są uzależnione od liczby przejechanych kilometrów, ale od trasy. W związku z tym podróż jest tańsza niż miałoby to wynikać z kilometrowego cennika. Od czerwca przewoźnik wprowadzi do oferty kilka nowych relacji: Warszawa – Terespol, Białystok – Suwałki, Wrocław – Jelenia Góra. Ceny biletów na tych trasach spadną od 5 do 10 zł. PKP Intercity skoryguje również ceny innych relacji: Wrocław – Katowice/ Kraków/ Poznań oraz Warszawa – Lublin. Tam ceny wzrosną od 3 do 5 zł, lecz i tak będą niższe niż cennikowe o kilkadziesiąt procent.

Duża pula miejsc w pociągach PKP Intercity

Codziennie PKP Intercity uruchomi ponad 400 pociągów kursujących po Polsce i Europie. Pasażerowie skorzystają z 94 wakacyjnych składów, które kursować będą do 3 września. Część połączeń będzie nowych, inne będą miały wydłużone trasy czy częstsze terminy kursowania. Średnio na dobę, we wszystkich składach PKP Intercity będzie dostępnych ponad 121 000 miejsc. Dodatkowo spółka uruchomi specjalne składy kolonijne oraz w miarę możliwości, dostawi wagony do pociągów cieszących się największą popularnością. Dla blisko 2 500 grup zorganizowanych przewoźnik zabezpieczy ponad 130 000 miejsc w swoich składach.

Wakacje w dobrym czasie

Dziś podróż z Krakowa do Gdańska zajmuje 5 h 15 min. To o 33 minuty krócej niż w zeszłoroczne wakacje. Szybciej i wygodniej pojedziemy w te wakacje również do Kołobrzegu – podróż z Krakowa zajmie 8,5 godziny, natomiast ze stolicy niecałe 6 h. Czas przejazdu skrócił się o ok. 3 godziny. Wygodną podróż w Karkonosze zapewnia szybkie połączenie do Jeleniej Góry – trasą jeżdżą szybkie składy Pendolino. Podróż z Wrocławia zajmuje 1 h i 45 min, a z Warszawy jest o 3 h 30 min krótsza – wynosi 5 h 30 min.

Pociągami PKP Intercity po Polsce…

PKP Intercity zaoferuje na okres wakacyjny wiele sezonowych połączeń. Zarówno dziennymi, jak i nocnymi pociągami będzie można pojechać m.in. nad morze (Łeba, Hel, Kołobrzeg, Świnoujście, Trójmiasto), na Mazury (Olsztyn, Iława, Ełk) czy w góry (Jelenia Góra, Zakopane, Kudowa, Zagórz czy Krynica). Będzie to również pierwszy sezon wakacyjny, kiedy do Jeleniej Góry oraz Kołobrzegu będzie można dojechać pociągami Pendolino. W sumie składy PKP Intercity zatrzymają się w wakacje na 404 stacjach.

… i po Europie

Osoby, które wybiorą wypad za granicę mogą skorzystać z kilkunastu połączeń międzynarodowych m.in. do Czech, Niemiec, Austrii czy na Węgry. Ceny biletów zaczynają się już od kilkunastu euro np. za podróż z Warszawy do Berlina pasażer zapłaci już 29 euro. Natomiast ze stolicy Polski do Pragi można pojechać już za 24, a do Budapesztu za 29 euro.

Rodzinne wyjazdy

Na podróżujących z dziećmi czekają specjalne oferty. Pasażerowie, którzy kupią Bilet Rodzinny mogą liczyć na 30% rabatu. W ramach oferty Bilet Seniora zniżkę w tej samej wysokości otrzymają osoby, które ukończyły 60 rok życia. Z dodatkowych ulg skorzystają posiadacze Karty Dużej Rodziny. Oprócz ustawowych 37% otrzymają również 30% upustu na zakupione bilety. Warto również pamiętać, że dzieci, które nie ukończyły czwartego roku życia, podróżują pociągami PKP Intercity za darmo. Wystarczy pobrać dla nich bilet uprawniający do bezpłatnego przejazdu.

Po Polsce na jednym bilecie

Pasażerowie, którzy planują odwiedzić klika miejsc mogą skorzystać z oferty weekendowej, umożliwiającej wielokrotne przejazdy w ramach jednego biletu. Z oferty można skorzystać od piątku, od 19:00 do godziny 6:00 rano w poniedziałek. Cena Biletu Weekendowego, w drugiej klasie, wynosi 79 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Natomiast z Biletem Weekendowym MAX za 154 zł można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów (EIP, EIC, IC i TLK).

Pendolino nad morze za 49 zł

Ze specjalnych zniżek mogą skorzystać osoby, które kupią bilety z dużym wyprzedzeniem. W ramach promocji Wcześniej – Taniej mogą liczyć nawet na 30% upustu. Podróżni, którzy będą chcieli pojechać pociągami expressowymi (Express InterCity Premium – Pendolino, Express InterCity) mogą skorzystać z oferty Super Promo. Jest to pula tanich biletów na każdy pociąg. Dzięki niej np. z Warszawy nad morze czy do Krakowa można pojechać już za 49 zł.

Światowe Dni Młodzieży


PKP Intercity w czasie trwania Światowych Dni Młodzieży uruchomi 70 dodatkowych pociągów, którymi pojedzie ponad 100 000 osób. Zaoferuje również Bilet ŚDM Kraków 2016. Promocyjny karnet, uprawniający do 3 przejazdów w cenie 149 zł, będzie obowiązywał w pociągach TLK i IC, w drugiej klasie, od 16 lipca do 15 sierpnia 2016 r. Bilety będą imienne i dostępne tylko w sprzedaży internetowej. Do każdego z 3 przejazdów pasażer będzie zobowiązany pobrać, także wyłącznie przez Internet, bezpłatną miejscówkę. Na okres trwania Światowych Dni Młodzieży część składów PKP Intercity pojedzie w wydłużonych relacjach, m.in. składy IC Zefir, IC Świętopełk, IC Barnim i Gwarek zostaną skierowane do Krakowa.

Dworce kolejowe


Dzięki realizowanemu przez PKP SA programowi modernizacji dworców, podróżni mogą korzystać z coraz większej liczby nowoczesnych obiektów, zapewniających wysoki standard obsługi i dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. W tym roku PKP SA oddała do użytku obiekty w Szczecinie i Jarosławiu. Prace objęły także jeden z najważniejszych dworców w Polsce – Warszawę Centralną. Powstała tam nowoczesna antresola, na której podróżni mogą w komfortowych warunkach oczekiwać na pociąg. Pasażerowie mają również do dyspozycji kolejne punkty komercyjne.

W 10 największych obiektach działają punkty o nazwie InfoDworzec, których pracownicy służą pomocą podróżnym. Potrzebne informacje mogą tam również uzyskać osoby niesłyszące i słabosłyszące – dzięki tłumaczowi języka migowego on-line MIGAM.

Na ponad 120 dworcach podróżni mają zapewniony bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi. Pasażerowie, którzy wakacyjną podróż chcą spędzić przy lekturze książki, mogą ją wypożyczyć w dowolnym InfoDworcu, a następnie, po przeczytaniu, odłożyć w innym, przeznaczonym do tego miejscu. W ramach akcji „Książka w podróży” PKP S.A. zadbała o to, by na 10 największych dworcach znalazły się półki bookcrossingowe.

Informacja i kupno biletu

Godziny przyjazdów i odjazdów pociągów oraz pełna oferta są dostępne na stronie internetowej www.intercity.pl i pod numerem infolinii 19 757. W czasie wakacji na dworcach w Polsce pomocy pasażerom udzielą mobilni informatorzy. Osoby, które planują podróż lub chcą dowiedzieć się, jakim zainteresowaniem cieszy się dane połączenie mogą śledzić prognozy frekwencji w pociągach PKP Intercity na stronie www.intercity.pl. W aktualizowanej codziennie zakładce Prognoza frekwencji w pociągach znajduje się lista pociągów wraz z szacowanym zapełnieniem.

Bilety na połączenia PKP Intercity dostępne są w kasach, przez internet na www.intercity.pl oraz w aplikacji IC Mobile Navigator. Na czas wakacji PKP Intercity uruchomi również sezonowe kasy m.in. we Władysławowie, w Ustce, Łebie, Jastarni czy na Helu. Bilety na połączenia krajowe dostępne są w sprzedaży na 30, a na międzynarodowe na 60 dni przed odjazdem pociągu.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Polska (46250)
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer

Wiecej z regionu:

Polska (46250)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 12/2022
NUMER 12/2022
Tematem grudniowego numeru są polsko-ukraińskie relacje kolejowe. Analizujemy to, co dzieje się obecnie na granicy, a także perspektywy rozwoju transportu kolejowego dla dwóch krajów. Gratką numeru jest rozmowa z byłym prezesem Kolei Ukraińskich - Wojciechem Balczunem. Sporo miejsca w numerze poświęcamy trudnej sytuacji na rynku wykonawców, wobec ciągłego braku unijnych środków na modernizację infrastrukturę i taboru.

Wiele miejsca poświęcamy efektom debat na kolejnym listopadowym Kongresie Kolejowym. Rozmawiamy też z prezydentem Poznania o przyszłości transportu w tym mieście. Niezwykle ciekawy jest tekst Michała Szymajdy, który opisał eksperyment jaki miał miejsce na jednej z polskich uczelni, gdzie studenci próbowali kupować bilety kolejowe na rozmaite relacje z Polski za granicę. Jak im poszło?

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5