Partnerzy serwisu:
Pasażer

PKP Intercity wprowadza wybór miejsca w pociągu na schemacie

Dalej Wstecz
Data publikacji:
25-11-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
PKP Intercity wprowadza wybór miejsca w pociągu na schemacie
rys. PKP IC
Zgodnie z zapowiedziami PKP Intercity uruchamia możliwość wyboru miejsca ze schematu przy zakupie biletów. Na razie usługa jest dostępna dla części połączeń. 

Możliwość wyboru miejsca na schemacie pociągu PKP Intercity – tak jak w wielu innych krajach – zapowiedział minister Andrzej Adamczyk w lipcu tego roku. – Mam nadzieję, że do listopada aplikacja z wizualizacją, podobną jak w przypadku zakupu biletów w samolocie, będzie dostępna w PKP Intercity – powiedział Adamczyk podczas prezentacji aplikacji mObywatel w pociągach PKP Intercity. Jak informowaliśmy wówczas, usługa miała zostać wprowadzona w pierwszej kolejności w pociągach obsługiwanych przez elektryczne zespoły trakcyjne – Pendolino, Dart i Flirt, a docelowo również w składach wagonowych. 

Zgodnie z tymi zapowiedziami, w internetowym systemie sprzedaży PKP Intercity pojawiła się właśnie stosowna opcja. Jak zauważa wp.pl, udogodnienie działa przy rezerwacji połączeń od 15 grudnia, kiedy wejdzie w życie nowy rozkład jazdy. Niestety, ze względu na konieczność ponownej konstrukcji rozkładu jazdy dla części linii kolejowych, w sprzedaży dostępna jest tylko część biletów.

Na razie PKP Intercity nie przedstawia szczegółowych informacji o nowej funkcjonalności systemu. Krótkie testy sprawiają jednak pozytywne wrażenie – aplikacja jest prosta i intuicyjna (zielone miejsca – wolne, szare – zajęte). Można wybrać kilka miejsc jednocześnie, także przeznaczone dla osoby niepełnosprawnej czy z rowerem, itd. 
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5