Partnerzy serwisu:
Biznes

PKP Intercity przewiozło blisko 2 miliony pasażerów w majówkę

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
09-05-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
PKP Intercity przewiozło blisko 2 miliony pasażerów w majówkę
Fot. KOLEJ77, SM42.pl
Blisko 2 miliony pasażerów, 580 pociągów wzmocnionych 820 wagonami i 5 elektrycznymi zespołami trakcyjnymi, 8 dodatkowych połączeń uruchomionych na najpopularniejszych trasach. Tak w podanych przez przewoźnika liczbach wyglądały majówkowe podróże z PKP Intercity.

Jak informuje PKP Intercity, blisko 2 mln przewiezionych pasażerów w długi weekend oznacza wzrost o prawie 16% w stosunku do analogicznego okresu w rekordowym do tej pory 2022 roku; wówczas pociągami narodowego przewoźnika podróżowało ponad 1,7 mln osób. Podczas tegorocznej majówki składy PKP Intercity przewoziły średnio około 200 tys. podróżnych dziennie. Najwyższą frekwencję przewoźnik odnotował w sobotę 29 kwietnia – do pociągów PKP Intercity wsiadło tego dnia blisko 240 tys. pasażerów. To najlepsza majówka w ponad 20-letniej historii spółki.

Jak czytamy, w okresie 28 kwietnia – 7 maja do składów PKP Intercity dołączyło blisko 820 wagonów do ponad 580 pociągów, które kursowały na najbardziej popularnych trasach. Na torach pojawiło się także pięć dodatkowych elektrycznych zespołów trakcyjnych ED74. W długi weekend majowy przewoźnik uruchomił również 8 dodatkowych połączeń. Największym zainteresowaniem podróżnych cieszyły się połączenia między stolicą a największymi miastami: Warszawa-Kraków, Warszawa – Gdynia, Warszawa – Poznań czy Warszawa – Wrocław.

- Z dumą możemy ogłosić, że za nami kolejna rekordowa majówka. Tak wysokie wyniki to kontynuacja trendu, który utrzymujemy od lat. Rozwój kolei to efekt przemyślanych decyzji i planów oraz odpowiednich inwestycji, które zaczynają być widoczne także dla pasażerów. Cieszę się, że Polacy nam ufają i tak licznie wybierają kolej jako swój środek transportu – mówi Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity cytowany w komunikacie.

Jak informowaliśmy wczoraj, PKP Intercity zwiększyło pulę tanich biletów. W systemie sprzedaży dostępnych jest 1,5 miliona biletów w ramach oferty Promo. Dzięki niej z Warszawy do Krakowa, Trójmiasta, Katowic czy Poznania można pojechać już za 19 zł, a do Łodzi, Lublina czy Białegostoku - za 14 zł. Oferta obowiązuje również na przejazdy pociągami Pendolino – bilety na przejazdy tą kategorią pociągów są dostępne już od 49 zł.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

PKP Intercity: 20 milionów pasażerów od początku czerwca do końca sierpnia

Infrastruktura

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

PKP Intercity: 20 milionów pasażerów od początku czerwca do końca sierpnia

Infrastruktura

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5