Partnerzy serwisu:
Pasażer

PKP Intercity potwierdza: Będzie dodatkowy TLK do Chełma i Przemyśla

Dalej Wstecz
Data publikacji:
19-05-2017
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
PKP Intercity potwierdza: Będzie dodatkowy TLK do Chełma i Przemyśla
Fot. Michał Szymajda, RKBędzie dodatkowy TLK do Chełma i Przemyśla
Od razu po deklaracji Kolei Ukraińskich, dotyczącej uruchomienia bezpośredniego transgranicznego pociągu z Kowla do Chełma, PKP Intercity potwierdziło informację o uruchomieniu pociągu Chełm – Warszawa Zachodnia.

Pierwszy pociąg TLK Polesie dotrze do Chełma 11 czerwca (dopiero od 12 czerwca jeździć będzie natomiast międzynarodowe połączenie Chełm – Kowel). Będzie wyjeżdżał z Warszawy o godzinie 8:30 i do stacji docelowej dojedzie na godzinę 12:30. Tam pasażerowie będą mieli możliwość dogodnej przesiadki na transgraniczny pociąg do ukraińskiego Kowla, uruchamiany przez Ukrzaliznycię (niestety nie znamy jeszcze dokładnego rozkładu tego pociągu). Z kolei z Chełma TLK Polesie wyjedzie o godzinie 15:58 i dowiezie pasażerów do Warszawy na godzinę 20:31. Na odcinku Warszawa – Lublin, według naszej wiedzy, pociąg będzie prowadzony lokomotywą spalinową po objazdowej trasie przez Parczew i Łuków, natomiast między Lublinem a Chełmem wagony mają być prowadzone trakcją elektryczną.

To jednak nie koniec zmian rozkładowych na lepsze. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami PKP Intercity uruchomi także pociąg, który pasażerom wysiadającym z pociągu Kijów – Przemyśl ułatwi dotarcie do Warszawy. Uruchamiany przez Ukraińców pociąg bije rekordy popularności i głosy o konieczności polepszenia oferty w Przemyślu o bezpośredni pociąg do polskiej stolicy słuchać od miesięcy.

– Wraz z czerwcową korektą skład TLK Pomarańczarka z Warszawy Zachodniej pojedzie w wydłużonej relacji do Przemyśla, przez m.in. Przeworsk i Jarosław. Pełny rozkład jazdy obu składów można znaleźć na stronie Intercity.pl oraz rozklad-pkp.pl. – informuje Anna Zakrzewska z biura prasowego PKP Intercity.

TLK Pomarańczarka wyjedzie z Warszawy Centralnej o 6:15 i dotrze do Przemyśla Głównego o 14:12. W kurs powrotny wyjedzie o 14:51, by do głównej stołecznej stacji dojechać na 22:01.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5