Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

PKP Intercity ponownie chce kupić lekkie lokomotywy manewrowe

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
18-12-2019
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
PKP Intercity ponownie chce kupić lekkie lokomotywy manewrowe
fot. WULekka lokomotywa manewrowa Metra Warszawskiego
PKP Intercity rozpisało drugi przetarg na dostawę 10 lekkich lokomotyw spalinowych przeznaczonych do pracy manewrowej i przetaczania wagonów na większych stacjach, gdzie zestawia składy spółka.

Oprócz dostawy 10 fabrycznie nowych lekkich lokomotyw PKP Intercity wymaga przeszkolenia na nowy sprzęt maszynistów. Zamawiający oczekuje gwarancji i rękojmi na pojazdy na okres przynajmniej 48 miesięcy. W tym czasie dostawca ma zapewnić dotrzymanie minimalnego średniego współczynnika dostępności wszystkich lokomotyw w każdym kwartale kalendarzowym na poziomie co najmniej 90%. Na produkcję wszystkich dostawca będzie miał 24 miesiące od dnia podpisania umowy, ale pierwsza z nich musi być odebrana przez PKP Intercity w 18 miesięcy.

Zamówienie zostanie udzielone z uwzględnieniem kryterium ceny (60%) wartości zadeklarowanego współczynnika dostępności technicznej (10%), okresu gwarancji i rękojmi (15%) a także dodatkowych walorów technicznych (15%). Tu punktowany będzie montaż odbieraka prądu 3 kV, który umożliwi grzanie składów wagonowych podczas postoju i wykonywania manewrów z prędkością nie mniejszą niż 25 km/h. PKP Intercity czeka na oferty do 22 stycznia 2020.

Warto podkreślić, że operator ma już za sobą próbę zakupu takich spalinowozów. Zakończyła się ona niepowodzeniem z uwagi na przekroczenie kosztorysu (61,5 mln zł). Jedyną ofertę złożył wówczas czeski producent CZ Loko. Chciał otrzymać za 10 pojazdów 83,5 mln zł netto.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5