NUMER 09/2022
NUMER 09/2022
Temat numeru:
Innotrans 2022
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

PKP Intercity czekają na rosyjskie Talgo

| wu, Rynek Kolejowy 13.10.2015 239

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-10-13 15:20:21 Autor: wojtus
---.dynamic.gprs.plus.pl
"W połowie 2016 r. Rosjanie wjadą nowymi, bardzo fajnymi pociągami Talgo"

[Admin: zmoderowano]
2015-10-13 15:31:04 Autor: efu
---.free.aero2.net.pl
czekamy z niecierpliwością na Rosyjskie Taglo, bardzo fajna oferta połączeń międzynarodowych z największymi miastami w polsce
2015-10-13 15:55:13 Autor: .
---.devs.futuro.pl
A czemu SUW2000 nie weszły do użytku?
2015-10-13 16:15:07 Autor: unapologetic bitch
---.dynamic.chello.pl
Fajny prezesie Leonkiewicz. Te fajne pociągi Talgo, dające póki co IC fajne dodatkowe pieniądze mogą lada chwila fajnie odpłynąć do dowolnego przewoźnika. Nie masz panie fajny żadnej gwarancji,że RZD nie podpisze lada chwila fajnej umowy np. z Arrivą lub dowolnym fajnym przewoźnikiem posiadającym licencję na wykonywanie przewozów na terenie RP, lub nie założy tu spółki córki wykonując przewozy tranzytowe dzięki licencji innego przewoźnika. Ale żeby to wiedzieć, trzeba siedzieć trochę w tym biznesie,a nie nosić póki co koszule w zębach i krótkie spodenki...
2015-10-13 16:30:40 Autor: ŻENADA !!!
---.static.ip.netia.com.pl
Panie Prezesie, taczka już czeka, a Ruskie maja w dupie całe to PKP. Jak zechcą będą jeździć z DB a i tak Polacy nic nie zrobią, bo Ruskim się nie podskakuje, więc morda w kubeł, od nowego rozkładu to PKP IC będzie płaciło RŻD za możliwość współpracy z nimi.
2015-10-13 16:58:24 Autor: Asurcabej
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wiadomo kto bekne jak to cudactwo sie wykolei fajnie
2015-10-13 17:02:53 Autor: SP45-116
---.dynamic-ww-3.vectranet.pl
Ogarnijcie się. Chodzi o Moskwa- Berlin, który widnieje już w rocznym, jako IC-EN, czyli pewnie umowę,lub jakieś bezumowne rozszerzenie obecnych porozumień rozkładowych już mają.
2015-10-13 17:06:06 Autor: unapologetic bitch
---.dynamic.chello.pl
@MP
Podaj mi przykład z rynku,gdzie Prezes spółki x wydaje z siebie zachwyt z tytułu ekspansji innego przewoźnika.Nie dotarł do mnie zachwyt prezesa SNCF z tytułu kursowania pociągów DB ICE do Francji, czy brytyjczyka z powodu planów kursowania ICE do Londynu. A może prezes LOT wydaje z siebie zachwyt z tytułu ekspansji Lufthansy w polskich portach regionalnych, wywożącej pasażerów tranzytowych do Frankfurtu lub Monachium?

Leonkiewicz rajcując się póki co dodatkowymi przychodami z tytułu przeprowadzenia przez IC pociągów RZD na terenie RP, nie dostrzega ryzyka płynącego z możliwości utraty rynku na którym operuje w dłuższej perspektywie. Kto zabroni RZD (jak się rozbujają z większą siatką) zabierać Klientów z Warszawy do Moskwy lub z Warszawy do Berlina? Paidokracja!
2015-10-13 17:07:34 Autor: unapologetic bitch
---.dynamic.chello.pl
Leonkiewicz jest od wychwalania pod niebiosa Poloneza do Moskwy,a nie Talgo....
2015-10-13 17:38:51 Autor: żółw galaktyczny
---.146.71.77.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Pojedzie z Krakowa do Katowic ?
2015-10-13 17:57:09 Autor: olo22
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ciekawe składy.
2015-10-13 18:38:27 Autor: GFM
---.warszawa.vectranet.pl
@ Asurcabej

Nie licz na wykolejenie.
Jeżdżą od dłuższego już czasu między Hiszpanią a Francją.
Tam jest znacznie większa różnica rozstawu szyn i jakimś
dzikim fartem się nie wykolejają. To sprawdzona konstrukcja.

A pod tym adresem
http://imgur.com/V2cXUrm,0hOAzKR,m1Pq0iV,3C3ICYC#0
zamieściłem kilka fotek, kiedy skład stał w Instytucie Kolejnictwa
przy Chłopickiego.
2015-10-13 18:43:13 Autor: Tomo1976
---.centertel.pl
@unapologetic bitch

Co ty człowieku tu bredzisz??? To jest pociąg typowo tranzytowy dostępny co prawda na terenie Polski, ale cena za przejazd będzie pewnie taka, zę nikomu nie będzie się chciało jechać z nim z Warszawy ani do Moskwy ani do Berlina. Takie pociągi kursują od dziesięcioleci, tylko akurat teraz wprowadzą do obsługi tej trasy Talgo. Jaka utrata rynku??? Kto ma ten rynek utracić i gdzie???

@wojtuś

Rozumiem, ze jesteś zatwardziałym czytelnikiem znanego prwicowego internetowego szmatławczyka, który aż poraża swoją rzetelnością?

http://niezalezna.pl/20135-dalismy-rosji-eksterytorialny-korytarz
2015-10-13 18:51:57 Autor: Malopolanin
---.116.200.66
W odpowiedzi na post unapologetic bitch:
"Fajny prezesie Leonkiewicz. Te fajne pociągi Talgo, dające póki co IC fajne dodatkowe pieniądze mogą lada chwila fajnie odpłynąć do dowolnego przewoźnika. Nie masz panie fajny żadnej gwarancji,że RZD nie podpisze lada chwila fajnej umowy np. z Arrivą lub dowolnym fajnym przewoźnikiem posiadającym licencję na wykonywanie przewozów na terenie RP, lub nie założy tu spółki córki wykonując przewozy tranzytowe dzięki licencji innego przewoźnika. Ale żeby to wiedzieć, trzeba siedzieć trochę w tym biznesie,a nie nosić póki co koszule w zębach i krótkie spodenki..."
Przypomnij może od ilu lat jest to możliwe (tzn. podpisanie umowy z Arrivą lub założenie spółki-córki do przewożenia na licencji innego przewoźnika) i dlaczego teraz zagraża to PKP IC, a za przedpoprzedniego zarządu, który reprezentujesz, owe zagrożenie nie występowało?
2015-10-13 19:00:02 Autor: Asurcabej
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Na zwrotnicach sie wykolei i bedzie to holenderska zemsta za mh-17
2015-10-13 19:24:25 Autor: fogg
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
W odpowiedzi na post Tomo1976:
"@unapologetic bitch

Co ty człowieku tu bredzisz??? To jest pociąg typowo tranzytowy dostępny co prawda na terenie Polski, ale cena za przejazd będzie pewnie taka, zę nikomu nie będzie się chciało jechać z nim z Warszawy ani do Moskwy ani do Berlina. Takie pociągi kursują od dziesięcioleci, tylko akurat teraz wprowadzą do obsługi tej trasy Talgo. Jaka utrata rynku??? Kto ma ten rynek utracić i gdzie???

@wojtuś

Rozumiem, ze jesteś zatwardziałym czytelnikiem znanego prwicowego internetowego szmatławczyka, który aż poraża swoją rzetelnością?

http://niezalezna.pl/20135-dalismy-rosji-eksterytorialny-korytarz"
Mój Boże... Widzisz, a nie grzmisz.
Gdzie byli ludzie mówiący o korytarzu w 2004, 2005, 2006, 2007, kiedy RŹD wjeżdżały do nas większą ilością pociągów niż dziś i niż w przyszłym rozkładzie?
Uśmiałem się strasznie.
2015-10-13 19:25:55 Autor: fajnie jest
---.schokomil.ch
Fajnie jest, nie? Super po prostu. ;)
Ale tak poważniej: czy ktoś wie, czy Talgo będą miały postój handlowy choćby w Warszawie?
Za kilka lat RZD będą przewoźnikiem na PLK zapewne.

Od dawna się zastanawiam, czy te bankomty są stuknięte na punkcie komfortu, czy tylko się czepiam?
2015-10-13 20:58:11 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
No tak. Ale jednoosiowe wózki jak w badziewnym SA109...
2015-10-13 21:53:41 Autor: aron mędrzec parczewski
---.nette.pl
Trzeba zakazać wjazdu rosyjskim puciongom na teren POlski i zmienić na dworcach napisy rosyjskie na ukraińskie.
2015-10-13 22:04:04 Autor: laik
---.60.168.45
Te wózki akurat nie mają osi. Taka bardzo nietypowa na kolei konstrukcja. Wagony za to mają pasywny wychył. Polega to na tym, że wagon nie "leży" na wózkach tylko "wisi" podczepiony za dach.
2015-10-13 22:15:42 Autor: Santiago
---.icpnet.pl
Fajny Panie Prezesie, fajnie będzie, jak Was po wyborach pozamiatają ! Was - tzn. Bandę bankomatów, która opanowała PKP S.A. oraz wszystkich kolesiów z PO, którzy siedzą w IC na sztucznych stanowiskach, biorą ciężką kasę nie dając firmie nic w zamian. No może poza durnymi tabelkami w Excelu ... Mam nadzieje, że nastąpi wreszcie wietrzenie pomieszczeń i tak aroganckie osoby, traktujące przedmiotowo ludzi jak np; Pani Ewa B. Marzena O. lub "Jego Szerokość" Jacek K. zakończą swoją żałosną rolę w tej firmie... Wtedy będzie dopiero FAJNIE!!!
2015-10-13 22:23:25 Autor: unapologetic bitch
---.dynamic.chello.pl
@Tomo1976
Guzik wiesz. Za przejazd pociągów tranzytowych przez terytorium PL takich jak Moskwa-Express, Kiev-Express,Vltava , przez wiele lat płacił polski podatnik, mimo tego,że PKP nie miało grosza z biletów. To było pokłosie funkcjonowania PKP w ramach umów ORZD.


@Malopolanin
Ja tu nie prezentuje interesu żadnego z zarządów PKP IC. Pragnę jedynie zwrócić uwagę,że ten worek z pieniędzmi od RZD lada chwila może wysypać się u innego przewoźnika. RZD teraz robi to z IC.Za chwile może to robić z DB via koncesja Arrivy
2015-10-13 23:22:01 Autor: rolmops
---.centertel.pl
Świetny news, znakomity. Po prostu sukces PKP IC. Czyżby RK dostał forsę za promocję POlaków z zarządów przed wyborami?
2015-10-14 00:02:19 Autor: gdsfhsah
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
co za bzdury pisze jeden z komentujacych, Talgo juz nie jeździ miedzy Francja a Hiszpanią, wszystko przejeły TGV
2015-10-14 00:37:17 Autor: Podróżnik
---.146.5.74.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
A co z polskimi wagonami sypialnymi w pociągu polonez podobno od nowego rozkładu zostaną zlikwidowane
2015-10-14 03:38:11 Autor: tfanatic
---.189.0.198
Fajne wesołe te składy na zdjęciach , jednoosiowe chyba :-) zobaczymy jak będzie ten pociąg jechać i się prezentowal przez Polske :-) bo jak na razie jednoosiowe wagony na tych zdjęciach to prędzej do kaberetu Otto albo innego :-)
2015-10-14 04:31:51 Autor: spin
---.free.aero2.net.pl
Jak ktoś chce tym pojeździć to polecam wyjazd do Hiszpani + nocny do Portugali.
Szczególnie Hiszpania np. w okolicy stacji Antequera-Santa Ana następuje przestawka.
2015-10-14 07:42:10 Autor: dfg
---.dynamic.chello.pl
Nie rozumiem po co usilnie np. taki tfanatic musi wszystkim wokół udowadniać, że jest idiotą...
2015-10-14 10:12:49 Autor: Kflik
---.60.129.178
SUW2000 nie został wypromowany, nawet nie jest wykorzystywany w jakimś sensownym zakresie, Talgo wzieło rynek.

m.in. dlatego własnie Polske można uważać za kraj w ruinie.
2015-10-14 12:01:57 Autor: nick
---.64.128.5
Niedasie podczepić kilku naszych wagonów i przez to umożliwić obywatelom POlski przejazd przez kraj w normalnej taryfie. Niedasie przejechać z Poznania czy Katowic do Brześcia czy Grodna bez przesiadki w Warszawce. Niedasie zapewnić połączeń w takich godzinach aby dojechać do Brześcia lub Grodna wystarczająco wcześnie aby móc dalej poruszać się po terytorium Białorusi w tym samym dniu (+ 2 h). Niedasie skomunikować elektriczki z Terespola do Brześcia z pociągami z głębi POlszy, nawet z tym porannym z Warszawki.
2015-10-14 12:10:38 Autor: KRENAU
---.dynamic.mm.pl
FAJNIE ...
Zapomnieli dodać, że oprócz "fajności" tych składów mogą one zastąpić pendolino jak siądą poniżej 25 stopni Celsjusza... Rosyjskie pojadą bez problemu...

Fajny filmik rosyjskich kolei dotyczący "Sapsana"
https://www.youtube.com/watch?v=zI3XikRTftQ
2015-10-14 12:37:56 Autor: nick
---.64.128.5
miało być * z tym porannym z Krakowa.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Świat
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 09/2022
NUMER 09/2022
Oddajemy w Państwa ręce wyjątkowy, dwujęzyczny numer "Rynku Kolejowego" przygotowany na targi Innotrans 2022. Warto przeczytać rozmowy z prezesami PKP SA, PKP PLK, UTK, Pesy, Siemens Mobility, Kolei Śląskich... oprócz tego piszemy o stanie bezpieczeństwa na kolei w Polsce i Europie, słynnym bilecie za 9 euro w Niemczech i o obiecującym kierunku ekspansji dla polskich firm z branży kolejowej. Zapraszamy do lektury! 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR