Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

PKP Intercity chce zmodernizować 125 wagonów. Będą bezprzedziałowe [aktualizacja]

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
31-12-2019
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
PKP Intercity chce zmodernizować 125 wagonów. Będą bezprzedziałowe [aktualizacja]
fot. RKzdjęcie ilustracyjne
PKP Intercity ogłasza kolejny duży przetarg na wykonanie modernizacji aż 125 wagonów. Po przebudowie wagony staną się pojazdami bezprzedziałowymi.

125 wagonów, które chce przebudować PKP Intercity, należą do typów 111A i 141A, czyli najstarszych i najpopularniejszych w taborze przewoźnika. Oprócz naprawy okresowej na poziomie P5 i modernizacji wykonawca napraw ma zadbać o ich późniejszy przegląd na poziomie P3. Wagony będą posiadać miejsce na większy bagaż, będą klimatyzowane, otrzymają nowoczesny system informacji pasażerskiej oraz nadajniki wifi. Wszystkie 125 pojazdów ma zostać przebudowanych w cztery lata od momentu podpisania umowy z wykonawcą, ale pierwszy z nich ma być gotowy po zaledwie 250 dniach. O tym kto nim zostanie zdecyduje kryterium ceny (90%) i okresu gwarancji oraz rękojmi (10%). Zamówienie nie będzie dofinansowane z któregokolwiek programu unijnego. Oferty można składać do 30 stycznia 2020 roku.

W połowie grudnia PKP Intercity rozpisało przetarg na przebudowę 90 wagonów tego samego typu. W tamtym przypadku wagony pozostaną przedziałowe, otrzymają też nowe, ciche wózki, które znacząco poprawią standard podróży. W wypadku obecnego przetargu nie będzie wymiany wózków na ciche, z hamulcami tarczowymi. PKP Intercity pozostanie przy archaicznym rozwiązaniu, jakim są wózki 4 ANc z hamulcami klockowymi, które znacząco obniżają warunki podróży i są przyczyną nadmiernego hałasu. Wymogiem operatora jest ich przygotowanie do prędkości 160 km/h.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5