| jm/rc Rynek Kolejowy ⚫ 06.07.2015 ⚫
290
Jakie plany ma PKP Cargo wobec centrum przeładunkowego w Małaszewiczach?
Nasi chińscy partnerzy mają po swojej stronie stację koncentracyjną ładunku. Chodzi o duże centrum logistyczne, do którego firmy z całej prowincji Henan zwożą swoje towary, pakowane tam do kontenerów. Oferują oni nie tylko usługę przewozu samego kontenera, ale też pakiet usług dodatkowych. Także i my chcemy dodać do tych usług, które już prowadzimy w Małaszewiczach, możliwości dekoncentracji ładunków.
Kto będzie po dekoncentracji rozwoził je do finalnych odbiorców?
Jest wiele firm, które się w tym specjalizują. Za przykład może posłużyć DHL lub Poczta Polska. Na pewno nie będziemy sami wozić paczek do klienta ostatecznego, ponieważ nie mamy transportu samochodowego. Mamy jednak firmy, które z nami współpracują.
Co umożliwiło planowanie takich inwestycji właśnie teraz?
Chiny przez ostatnie lata stały się „fabryką świata". To największy producent towarów konsumpcyjnych, a z drugiej strony – coraz bardziej atrakcyjny rynek zbytu dla żywności i niektórych towarów wysoko przetworzonych. To kraj, który potrzebuje dobrej logistyki. Najbardziej naturalną logistyką dla Chin jest transport morski, ale bez względu na to, jaką drogę do Europy wybierzemy, minimalny czas dotarcia to 6-8 tygodni. Tymczasem dla niektórych towarów, zwłaszcza wysoko przetworzonych, to zbyt długo. Poza tym, jeśli płatność następuje po dostawie do klienta i dotyczy ona kilku milionów dolarów, termin zapłaty ma bardzo duże znaczenie dla sprzedawcy. Skrócenie czasu dostawy leży więc w interesie zarówno sprzedawcy, jak i nabywcy. Pozwoliły na to połączenia kolejowe, rozwijane przy dużym udziale PKP Cargo.
Połączenia te – do centrów na terenie Polski, a także do Hamburga, Duisburga czy Wiednia – wkraczają w tej chwili z fazy pionierskiej w skalę przemysłową. Pozwala to na obniżenie kosztów funkcjonowania przedsięwzięcia, a co za tym idzie – na oferowanie rozwiązań bardziej efektywnych i atrakcyjnych kosztowo.
tylko w portalu Monitor. Zapraszamy!
Więcej z regionu:
Polska (46250)Cham Wings: Na Białoruś woziliśmy tylko studentów
3,3k
Pasażer – Nie sprzedawaliśmy biletów lotniczych na rejsy Damaszek – Mińsk. Biura podróży czarterowały nasze samoloty, to oni byli odpowiedzialni za to, kto kupował bilet – wyznał w rozmowie z Rynkiem Lotniczym, podczas odbywających się w Dubaju Arabskich Targów Turystycznych (ATM), Osama Satea, dyrektor ds. rozwoju i PR syryjskich linii lotniczych Cham Wings, komentując kryzys migracyjny na granicy Polski z Białorusią.
Praga odbudowała zalążek kolejnej linii tramwajowej. Przyda się na zamknięcia metra
2,8k
Zintegrowany transport Praga odtworzyła fragment torów tramwajów na ul. Opletalověj przy dworcu głównym Praha hl.n. Posłuży on za kraniec dla tramwajów w czasie przebudowy stacji Florenc, wymuszającej przerwy w funkcjonowaniu metra. Torowisko w przyszłości ma stać się częścią dłuższej trasy w kierunku dzielnicy Vinohrady.
We Wrocławiu wyjedzie tramwaj poświęcony „Obrońcom Ukrainy 2022”
534
Zintegrowany transport W trzecią rocznicę zaprzysiężenia Wołodymyra Zełenskiego na prezydenta Ukrainy, MPK Wrocław dało wyraz mocnego symbolicznego wsparcia dla osób, które bronią naszych sąsiadów przed rosyjską zbrojną agresją. Pasażerów po mieście będzie woził tramwaj ozdobiony barwami Ukrainy.
Katowice: Ponad 250 tys. pasażerów w kwietniu. "Proces odbudowy przyspiesza"
613
Pasażer Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA, czyli spółka zarządzająca Międzynarodowym Portem Lotniczym „Katowice” im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach, podsumowało przewozy pasażerskie oraz cargo za czwarty miesiąc 2022 roku.
Łódź: Tramwaje wróciły na Przybyszewskiego przed wiaduktem. Coraz bliżej przebudowy
643
Zintegrowany transport Władze Łodzi otworzyły oferty w przetargu na przebudowę kolejnego odcinka ul. Przybyszewskiego. Zakres zadania obejmuje też ważne skrzyżowanie z ul. Kilińskiego, które odzyska pełną funkcjonalność. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, tramwaje będą mogły powrócić na Przybyszewskiego i Kilińskiego w pierwszej połowie przyszłego roku.
PKP SA wyremontują dworzec w Wolbromie
597
Infrastruktura PKP SA prowadzą przetarg na remont dworca w Wolbromie w województwie małopolskim. Prace obejmą dach, schody i elewacje.
Olsztyn: Zmiany w PIT wymuszą rezygnację z planów inwestycyjnych?
769
Zintegrowany transport Zmiany w opodatkowaniu osób fizycznych i prawnych, problemy wywołane pandemią i rosnąca inflacja sprawiają, że budżet Olsztyna jest nie tylko bardziej napięty, ale i niepewny. Nie ulega wątpliwości, że wzrosną koszty prowadzenia inwestycji tramwajowych, w tym realizowanej w ramach zawartego już kontraktu. Czy wkrótce miasto stanie przed koniecznością zmniejszenia skali zaplanowanych przedsięwzięć, w tym transportowych?
Aplikacja mPay umożliwia opłacanie parkowania przy dworcach PKP
228
Pasażer Firma mPay wprowadza kolejne usługi w swojej aplikacji – regulowanie opłaty za parkowanie przy dworcach kolejowych w Gdańsku, Gnieźnie, Kołobrzegu, Opolu, Wrocławiu, Warszawie – Gdańskiej oraz Warszawie – Wschodniej.
Ujęcie sprawcy kradzieży sieci trakcyjnej
1,7k
Infrastruktura 16 maja 2022 r., na stacji Bielsko-Biała Zachód funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli sprawcę kradzieży elementów infrastruktury kolejowej. Mężczyzna wyciął 30 metrów drutu jezdnego oraz 90 metrów liny nośnej.
Nowe stroje służbowe gdańskich motorniczych i kierowców
863
Zintegrowany transport Błękitne koszule z haftem „Gdańskie Autobusy i Tramwaje”, dla panów – granatowe krawaty, dla pań – granatowe apaszki. Zgodnie z zapowiedzią, spółka GAiT wprowadza ujednolicony strój służbowy dla prowadzących pojazdy. W ciągu najbliższego miesiąca wszyscy kierowcy i motorniczowie GAiT wyposażeni zostaną w nowe elementy garderoby.
jm/rc Rynek Kolejowy - Redaktor naczelny portalu Rynek Kolejowy
Wiecej z regionu:
Polska (46250)
Oferty pracy w branżach infrastrukturalnych >