Partnerzy serwisu:
Warte uwagi

PKP Cargo przyjazne bieganiu

Dalej Wstecz
Autor:

PKP Cargo

Data publikacji:
27-09-2013
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
PKP Cargo

Podziel się ze znajomymi:

WARTE UWAGI
PKP Cargo przyjazne bieganiu
W niedzielę, 29 września, biegacze PKP Cargo po raz drugi stawią się na linii startu 35. Maratonu Warszawskiego. Pracownicy spółki od 2012 roku w ramach programu „Firma przyjazna bieganiu” biorą udział w ogólnopolskich biegach maratońskich i swoją postawą promują aktywny styl życia.

PKP Cargo, świadome korzyści z biegania, propaguje wśród pracowników aktywny tryb życia. Spółka w 2012 r. uruchomiła program „Firma przyjazna bieganiu”, mający na celu promocję biegania jako najbardziej dostępnej formy zdrowego stylu życia. Projekt zakłada, że przynajmniej raz w roku pracownicy PKP Cargo będą reprezentowali firmę podczas dużego wydarzenia biegowego. W tym roku pracownicy PKP Cargo już po raz drugi wezmą udział w Maratonie Warszawskim w ramach Otwartych Drużynowych Mistrzostw Polski w Maratonie. Od kilku miesięcy grupa 16 przedstawicieli Spółki z całej Polski systematycznie przygotowuje się do przebiegnięcia dystansu 42,195 km. Regularne i ciężkie treningi stały się przyjemnością, dającą ogromną satysfakcję. Z dnia na dzień kondycja zawodników wzrasta, dzięki czemu poprawiają swoje rezultaty na coraz dłuższych dystansach.

- Bieganie to za każdym razem nowe wyzwanie, pokonywanie swojej słabości i walka o każdy kilometr. Kiedy biegam czuję się wolny i spełniony. Udowadniam sobie, że dzięki ciężkiej pracy jestem w stanie osiągnąć każdy zamierzony cel. – mówi Grzegorz Maczyński, zawodnik PKP Cargo.

Projekt „Firma przyjazna bieganiu” spotkał się z dużym zainteresowaniem załogi. Informacje o programie na bieżąco komunikowane są pracownikom, głównie poprzez intranet, Facebook, biuletyn firmowy oraz za sprawą członków zespołu biegowego dzielących się swoją pasją wśród kolegów z pracy.

- Liczba osób, które chciałyby wystartować w przyszłym roku w maratonie, stale rośnie. Ich doświadczenie i zapał stanowią bez wątpienia mocne atuty projektu, ukazujące całe przedsięwzięcie w pozytywnym świetle. Wśród korzyści z projektu należy wymienić poprawę komunikacji, a także zdrowia, nie tylko fizycznego, ale i psychicznego pracowników – mówi pomysłodawca projektu, Zenon Kozendra, pełnomocnik zarządu PKP Cargo ds. Strategii Personalnej.

PKP Cargo nawiązało także współpracę z Fundacją „Biegamy z sercem”, dzięki czemu promuje łączenie aktywności sportowej pracowników z pomocą innym. „Bieganie z sercem”, bieganie dla dzieci potrzebujących wsparcia, to jeden z filarów projektu.

- Jestem przekonany, że tego typu inicjatywy oprócz tego, że promują aktywny styl życia, to integrują personel i budują pozytywny wizerunek pracodawcy, tak bardzo potrzebny w realizacji procesów HR-owych oraz w otoczeniu biznesowym – podkreśla Mariusz Kaczmarek, Dyrektor Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi PKP Cargo.

„Firma Przyjazna Bieganiu” wpisuje się w nurt Biznesu Społecznie Odpowiedzialnego (CSR), realizowanego w PKP Cargo od 2008 roku, który zakłada tworzenie trwałych, pozytywnych relacji firmy ze społeczeństwem i otoczeniem biznesowym.

Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5