Partnerzy serwisu:
Biznes

PKP Cargo odkupuje likwidowany oddział Alstomu w Łodzi

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
30-01-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
PKP Cargo odkupuje likwidowany oddział Alstomu w Łodzi
Fot. Remigiusz Ploetz, SM42.pl
Spółka PKP Cargotabor z grupy PKP Cargo zawarła umowę na zakup aktywów likwidowanego oddziału spółki Alstom Pojazdy Szynowe – części dawnego Bombardiera.

Jak informuje PKP Cargo w komunikacie, kontrakt przewiduje zakup przez PKP Cargotabor składników majątkowych (materialnych i niematerialnych) likwidowanego oddziału Alstom w Łodzi. – Zakład zajmuje się produkcją części, podzespołów i zespołów aparatury elektrycznej stosowanych w polskich lokomotywach elektrycznych i spalinowych – informuje giełdowa spółka.

Alstom Pojazdy Szynowe to jedna z trzech spółek Alstomu w Polsce – taka jest struktura firmy po przekształceniach związanych z fuzją Alstomu i Bombardiera. Łódzki zakład był elementem wrocławskiej części Bombardiera. Jak już wcześniej sugerował Alstom, jako jedyny nie znajdował się on w planach na przyszłość koncernu. O szczegółach nowej organizacji Alstomu pisaliśmy tutaj.

Jak podaje PKP Cargo, utrzymanie dotychczasowej produkcji w łódzkim zakładzie leży w interesie przewoźnika. – Umowa jest bardzo ważna dla Grupy PKP Cargo ze względu na zapewnienie dostępności pakietów naprawczych aparatury elektrycznej dla serii lokomotyw użytkowanych przez spółki z Grupy PKP Cargo. Tym samym Grupa zapewni sobie możliwość dostępności komponentów niezbędnych dla serwisu lokomotyw. Podpisana przez PKP Cargotarbor umowa ma również ogromne znaczenie z punktu widzenia repolonizacji polskiego przemysłu i utrzymania miejsc pracy – podsumowuje giełdowa spółka.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Cargo: Większa atrakcyjność kolei to lepszy klimat

Warte uwagi

PKP Cargo ma komplet nowych Vectronów i wagonów intermodalnych

Tabor i technika

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Cargo: Większa atrakcyjność kolei to lepszy klimat

Warte uwagi

PKP Cargo ma komplet nowych Vectronów i wagonów intermodalnych

Tabor i technika

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5