Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

PKP Cargo International chce zabudować ETCS na kilkunastu czeskich lokomotywach

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
30-10-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
PKP Cargo International chce zabudować ETCS na kilkunastu czeskich lokomotywach
Fot: Pavel Polák, PKP Cargo International
Zarejestrowana w Ostrawie w Republice Czeskiej spółka PKP Cargo International zamierza zabudować w swoich spalinowych lokomotywach system ETCS. Chce przygotować je do kursowania także poza Czechami.

PKP Cargo International chce zabudować ETCS na nie najnowszych, ale sprawdzonych i niezawodnych lokomotywach serii 753, nazywanych popularnie „Nurkami”. Chodzi o ETCS poziomu drugiego z baseline 3. Spółka zamierza na początku zainstalować system komunikujący się z ERTMS w jedenastu spalinowozach. Rozważy też jego montaż w kolejnych 18 lokomotywach. Gwarantuje sobie w tym zakresie rozszerzenie zamówienia.

Zamawiający ocenił, że wartość całego zamówienia (z opcją), w przeliczeniu na złotówki, na około 48 milionów. PKP Cargo International chciałoby montażu ETCS w różnej konfiguracji. Na przykład na 12 lokomotywach będzie możliwość operowania w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech, na dwóch dodatkowo w Polsce, na czterech natomiast w Czechach, na Słowacji i w Polsce.

Montaż ETCS ma się zakończyć na wszystkich lokomotywach na początku 2023 roku. Lokomotywy, na których się pojawią, przeszły lub przechodzą naprawy i modernizację w zakładach CZ Loko, która pozwoli im na kursowanie jeszcze przez co najmniej 10-15 lat. Co ważne: przewoźnik otrzyma dofinansowanie na ten projekt z Unii Europejskiej. Spółka córka PKP Cargo International czeka na oferty do 23 listopada 2020.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5