Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy powołało Piotra Ciżkowicza na stanowisko przewodniczącego Rady Nadzorczej PKP Intercity. Zastąpił na tym stanowisku Marię Wasiak, desygnowaną w piątek na szefową MIR.
Po tym jak 19 września Ewa Kopacz ogłosiła, że na czele MIR stanie Maria Wasiak, w grupie PKP ruszyła karuzela zmian personalnych. Jeszcze tego samego dnia Wasiak przestała pełnić funkcję członka zarządu spółki PKP SA. Powołano na to stanowisko Jarosława Batora, dotychczasowego dyrektora zarządzającego ds. nieruchomości. Został on też przewodniczącym rady nadzorczej TK Telekom w miejsce Jacka Leonkiewicza. Ten z kolei został przewodniczącym Rady Nadzorczej PKP Energetyka w miejsce Piotra Ciżkowicza.
Piotr Ciżkowicz jest członkiem zarządu PKP od kwietnia 2012 roku, doktorem nauk ekonomicznych. Absolwent SGH. Jego promotrem był Leszek Balcerowicz. W latach 2004-2008 kierował Wydziałem Międzynarodowych Studiów Porównawczych w NBP. W latach 2007-2009 był wiceprezesem Towarzystwa Ekonomistów Polskich. Od 2008 roku związany był z firmą doradczą Ernst & Young, w której kierował zespołem doradztwa ekonomicznego.