Partnerzy serwisu:
Pasażer

Pierwszy pociąg PKP Intercity z Łodzi dotarł na stołeczne lotnisko

Dalej Wstecz
Data publikacji:
15-12-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Dziś o 4:20 zainaugurowane zostało bezpośrednie połączenie kolejowe Łódź Fabryczna – Warszawa Lotnisko Chopina. O 5:59, trzy minuty po planowym przyjeździe, pociąg dotarł do stacji końcowej. Na razie liczba podróżnych jest niewielka.

Bez zakłóceń przebiegł pierwszy rozkładowy kurs pociągu PKP Intercity relacji Łódź Fabryczna – Warszawa Lotnisko Chopina. Jednostką, która obsłużyła premierowy przejazd, była ED161-017. Zgodnie z przewidywaniami z połączenia nie skorzystało wielu podróżnych: z Łodzi wyjechało łącznie kilkanaście osób. O realnym zainteresowaniu bezpośrednimi pociągami do największego w Polsce portu lotniczego będzie jednak można mówić dopiero za jakiś czas.

Inaugurację należy ocenić jako przygotowaną, zwłaszcza w warunkach polskich, starannie. Na dworcu Łódź Fabryczna właściwie opisano kurs w systemie informacji wizualnej, poprawnie działały też wyświetlacze kierunkowe składu. W niedziele kasy biletowe o godz. 4:00 na dworcu Łódź Fabryczna są nieczynne, ale odprawy pasażerów bez problemów dokonała obsługa pociągu. Cena biletu nie różni się od tej naliczanej w przypadku przejazdu w relacjach z Łodzi do innych stołecznych dworców i wynosi 31 zł.

W zapowiedziach megafonowych w Łodzi wyraźnie podkreślono, że pociąg omija stację Warszawa Zachodnia (ale nie wspomniano o dworcach Centralnym i Wschodnim). Komunikaty megafonowe odtworzono także w języku angielskim. Informację o braku wjazdu na główne stołeczne stacje kolejowe przekazała podróżnym poprzez system nagłośnieniowy także drużyna konduktorska.

Łódź, a także Żyrardów, Skierniewice i Koluszki to pierwsze miasta, które zostały skomunikowane ze stacją Warszawa Lotnisko Chopina bezpośrednimi pociągami PKP Intercity. Spółka uruchamia od dziś sześć par kursów dziennie. Wagony klasy drugiej nie są objęte rezerwacją miejsc.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5